Moliūgų rizotas su šalavijais ir rozmarinais

imgp2121

Gaminant rizotą yra trys patys svarbiausi dalykai – eiliškumas, nuolatinis maišymas ir ryžių kokybė. Geras rizotas yra klampus, o ryžiai al dente. Tai vienas iš tų patiekalų nuo kurių negali atsitraukti gamindamas, bet pastangos atsiperka su pirmu kąsniu. Aš labai mėgstu rizotą.

Jeigu norite gero rizoto, niekada nepirkite ryžių ant kurių parašyta Risotto rice, reikia ieškoti trijų ryžių rūšių, kurios tobulai tinka rizoto gamybai – Arborio, Carnaroli ir Vialone Nano. Aš šį kartą naudojau Carnaroli ryžius, kurie kaip diena ir naktis skiriasi nuo tų, kurie yra pakeliuose su užrašu – Risotto rice.

 • 1 vidutinis svogūnas
 • 210g ryžių (Arborio, Carnaroli arba Vialone Nano)
 • apie 400ml daržovių sultinio
 • 150ml baltojo vyno
 • 70g parmezano
 • 600g moliūgo
 • 10g šalavijų
 • 2 rozmarino šakelės
 • 40g sviesto
 • extra virgin alyvuogių aliejaus
 • druska, pipirai

imgp1874

Į skardą įtiesiame kepimo popieriaus. Įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių.

Susipjaustome moliūgą, susmulkiname rozmariną ir šalavijus (tik lapelius, be kotelių), viską suverčiame į skardą, apšlakstome alyvuogių aliejaus, druskos ir pipirų (negailint), viską išmaišome. Dedame į įkaitintą orkaitę apie 20min. Svarbu moliūgų neperkepti, nes tada jie virs koše kai mes juos maišysime su ryžiais.

Išsiverdame daržovių sultinį.

Smulkiai supjaustome svogūną. Svarbu supjaustyti ištikrųjų smulkiai, kad valgant rizotą svogūno nesimatytų.

Paiimame puodą, įkaitiname, išlydome gabalėlį (20g) sviesto ir įpilame alyvuogių aliejaus – į įkaitintus riebalus dedame svogūną ir ant nedidelės ugnies kepame svogūną – jis turi kepti, ilgainiui tapti auksinės spalvos, bet jokiais būdais negali paruduoti. Kepame vis pamaišydami apie kokias 5-8 minutes.

Susitarkuojame parmezaną.

Į iškepusius svogūnus supilame ryžius, viską išmaišome ir pakepame kelias minutes. Padidiname kaitrą ir pilame vyną. Šiaip vyno reikia niekada gailėti, kuo daugiau įpilsi tuo bus skaniau. Nugariname vyną ir tuomet po truputį pilame sultinį ir maišome. Maišome visą laiką, kai ryžiai sugeria sultinį, vėl pilame ir vėl maišome ir taip 15-20min.

Kai ryžiai al dente nuiimam nuo ugnies, dedame 20g sviesto, iškeptus moliūgus suverčiame paėmę už kraštų kepimo popierių, parmezaną ir viską išmaišome, uždengiame ir leidžiame pastovėti 2-3min.

Serviruojame į dailias lėkštes ir mėgaujamės, skanaus!

 

IMGP2094.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s