Moliūgų ir briuselio kopūstų pasta su gorgonzolos sūrio padažu

imgp2731

Beveik paskutinis šviežių lietuviškų daržovių pasispardymas prieš žiemą. Šios daržovės iš Tymo turgaus ūkininkų, kurie kiekvieną ketvirtadienį atskuba į Užupį su pačių užaugintomis gėrybėmis. Kaip smagu pirkti lietuvišką, ką tik ryte nuskintą ar išrautą daržovę. Jeigu parmezanas tai tikrasis – parmigiano-reggiano. Jeigu muskatas – tai nemaltas, o pats riešutas, kurį patarkavus visai kitas skonis ir taip toliau su kiekvienu ingredientu. Atrodytų koks skirtumas, bet jis viską keičia.

  • 300g moliūgo
  • 250g briuselio kopūstų
  • 1/2 arbat.š. tarkuoto muskato riešuto
  • 250g pennete pasta
  • 50g gorgonzolos
  • 150ml 10% grietinėlės
  • 1 kiaušinio trynys
  • parmezano regiano
  • extra virgin alyvuogių aliejaus
  • druska, pipirai

Įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių, režimas – su vėjeliu.

Susipjaustome arba susirutuliuojame moliūgus, dedame į skardą, apšlakstome extra virgin alyvuogių aliejumi, užtarkuojame muskato riešuto, druskos ir pipirų. Rankomis viską gerai išmaišome. Dedame kepti į įkaitintą orkaitę apie 20min. Moliūgas turi nesutežti, išlaikyti savo formą, bet būti iškepęs ir minkštas.

imgp2712

Užkaičiame vieną iš didžiausių turimų puodų, pilame daug vandens ir užverdame. Verdant pastą labai svarbu kad puode būtų daug vandens ir makaronai turėtų daug vietos. Užvirus vandeniui negailėdami beriame druskos ir pastą. Likus 5 min. iki pastos virimo pabaigos į tą patį puodą suberiame briuselio kopūstus.

Padažui pasiruoškite garų vonelę. Kubeliais supjaustykite gorgonzolą ir dėkite ją į garų vonelę, ten pat pilkite grietinėlę – palengva maišykite su šluotele, kol gorgonzola ištirps.Padažą laikykite ant garų vonelės šiltai, bet ugnį jau išjunkite.

IMGP2756.JPG

Paskutinį etapą labai svarbu atlikti teisingai – tinkama eiga ir viską daryti greitai. Išvirus pastai ir briuselio kopūstams nusunkiant juos, šiek tiek nuoviro pasilikte – apie 150ml. Į pastą puodą, kuris nuiimtas nuo kaitros, supilkite iškeptus moliūgus. Į šiltą padažą įmaišykite kiaušinio trynį ir supilkite į pastos puodą, taip pat įpilkite šiek tiek nuoviro. Viską gerai išmaišykite, tik jokiais būdais nekaitinkite.

Serviruokite į didelę lėkštę, ant viršaus tarkuokite parmezano ir kvieskite visus prie stalo. Pasta reikia valgyti iš karto. Skanaus!

IMGP2732.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s