Šokoladiniai saldainiai su karamele ir riešutu – be cukraus

imgp9517

Mano įsivaizduojamas saldumynų pasaulis sugriuvo. Visada maniau, kad sveiki saldumynai yra labiau sveiki, nei kad skanūs. Jie yra nerealiai skanūs!

Žinoma labai svarbu yra naudojamų ingredientų kokybė. Galiu drąsiai rekomenduoti http://www.goodnuts.lt, kurie prekiauja puikios kokybės riešutais ir džiovintais vaisiais. Kainos geresnės nei kad Maxima ar Assorti, skiriasi dvigubai, pvz. lazdyno riešutai pas goodnuts.lt 15eur/kg, Arimex lazdyno riešutai Barboroje/Maximoje 29,90eur/kg, Assorti 34,60eur/kg.  Taip pat jie turi nuostabiųjų medjool datulių.

imgp9463

  • 80g medjool datulių (sverta be kauliukų)
  • 20-30 lazdyno riešutų
  • 2 šaukštai lydyto kokosų aliejaus
  • 1 šaukštas klevų sirupo
  • 1 šaukštas vandens
  • 100g juodojo šokolado

Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių. Dedame lazdyno riešutus 5 minutėms, tik tam kad nusiluptų odelė, bet neapskrustų.Virš lėkštės triname riešutų saują tarp delnų ir tokiu būdu pašaliname odeles. Pilnai atvėsiname.

Į blenderį sudedame datules, kokosų aliejų, klevų sirupą ir sukame iki vientisos ir tirštos masės. Eigoje aš dėjau šaukštą vandens. Gautą masę 15-20 minučių dedame į šaldymo kamerą. Ištraukus formuojame rutuliukus sukdami tarp delnų, rutuliuko dydis 2-3 kartus didesnis nei lazdyno riešuto. Įspaudžiame lazdyno riešutą į rutuliuką ir vėl sukdami tarp delnų suformuojame rutuliuką. Suformuotus rutuliukus dedame ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos. Dedame į šaldymo kamerai apie 30 minučių.

Virš garų vonelės ištirpdome juodąjį šokoladą. Dedame į jį rutuliuką ir dviejų šaukštelių pagalba padengiame rutuliuką šokoladu. Ištraukus dedame ant kepimo popieriaus. Atvėsiname ir laikome šaldytuve. Skanaus!

imgp9480

imgp9491

imgp9515

2 thoughts on “Šokoladiniai saldainiai su karamele ir riešutu – be cukraus

  1. Gaila negaliu pridėti fotkės! Dariau pirmą kartą su šokoladu, tai šiek tiek per saldūs mum buvo, bet va antrą kartą: nedėjau sirupo, dariau su 2 rūšių riešutais ir voliojau karčioje kakavoje arba kokose. Žodžiu, gavau 4 rūšių saldainukų. Darbe visi išgyrė nerealiai! Tad drąsiai galiu sakyti – šitie, tikras atradimas virtuvėje :)))

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s