Augalinio maisto restoranas Alive

IMGP9901.JPG

Gyvenime labai mėgstame konceptualius projektus, kur viskas būtų tarpusavyje susiję, viena detalė papildytų sekančią ir visa krūva atskirų dalykų sukurtų galingą ir vientisą visumą. Augalinio maisto restoranas Alive yra toliau to, nei kad įsivaizdavome.

Didelis džiaugsmas kad iš viso yra augalinio maisto restoranas Vilniuje. Idėja labai atliepianti šiandienines gastro tendencijas ir aktualijas. Pavadinimas Alive yra super fantastinis, tobulas! Padavėja išmananti tai ką atneša lėkštėje yra lobis ir prideda iš karto labai daug pliusų.

IMGP9861.JPG

Su Rūta į Alive užsukome vieną penktadienio popietę. Pirmas įspūdis – labai didelė erdvė ir šalta. Gavus meniu – pirmas pasimetimas, nes niekas neužkabina. Labai retai taip būna. Patiekalų aprašymams trūksta informacijos ir skonio, tai kas užkabintų ir sukeltų norą paragauti.

Užsisakome topinambų sriubos ir jinai yra tikrai labai skani, aiškiai išreikštas riešutingas topinambų skonis. Kartu atnešė jų keptos duonelės su burokėlių kremu ir bazilikų aliejumi. Duona – nerealiai skani ir kvapni. Sriuba ir duona mus nuteikė taip optimistiškai, kad nusprendėme išsirinkti ir karštą patiekalą.

IMGP9868.JPG

IMGP9869.JPG

Besirenkant išsiaiškinome kad seitanas yra kviečių baltymo produktas, išoriškai panašus į mėsą. Alive virtuvė iš seitano formuoja dešreles, šonkauliukus. Sunku patikėti, bet taip, tai tiesa! Ateini švęsti augalinio maisto šventę ir gauni dešrelę. Tai visiškai iškrenta iš viso gražaus koncepto ir tarsi prieštarauja pamatinėms vertybėms. Plant based pasaulis yra toks nuostabus, toks platus ir galimybių yra neišsemiama galybė, tik reikia jomis naudotis.

Po ilgų diskusijų užsisakėme purpurinius gniocchi. Vaizdas lėkštėje nustebina, nesupranti ar čia džiaugtis, ar ne. Visko tiek daug. Suskaičiavome 11 ingredientų. 11!

 1. purpuriniai gniocchi
 2. grybų padažas
 3. tofu padažas
 4. bulvių trapučiai
 5. avietė
 6. sultenės
 7. gervuogė
 8. mėlynės
 9. džiovintos alyvuogės
 10. pakepinti grybai
 11. liofilizuoti burokėliai

Patys gniocchi tikrai skanūs, bet visoje šitoje gausoje tikrai nebe skanu. Idėja gera, išpildymas 100% ne. Pikta ir liūdna, kad taip lygioj vietoj galima sugadinti patiekalą. Šiuo atveju, kaip dažniausiai ir gyvenime – mažiau yra daugiau. Jeigu jau naudoji 11 ingredientų, tai kiekvienas iš jų turi įnešti savo indėlį, o čia viskas tiesiog sudėta – nėra ryšio tarp jų, todėl nėra ir derinio.

IMGP9883.JPG

Desertui tik atėję išsirinkome riešutų sviesto desertą. Nepaisant to, kad pateikimui trūko estetikos, puikiai subalansuotas desertas. Pagrindas – smulkinti riešutai. Viršus – riešutų sviestas su mirkytų riešutų piure. Šokoladas davė gerą atsvarą riešutams, buvo labiau kartus, nei kad saldus. Tokį desertą drąsiai būtų galima perkelti į žemą ir plačią stiklinę – apačioje riešutai, kremas ir lengvi šokolado putėsiai su uogomis ant viršaus.

IMGP9892.JPG

Nesijaučia aistros, toks drugnas jausmas išėjus. Alive restoranas turėtų susprogdinti ir apsukti galvas, suvilioti ir įkvėpti, nustebinti ir abstulbinti savo patiekalų skoniais, netikėtais deriniais ir pateikimu, kad po apsilankymo namų virtuvėse dažniau būtų gaminamas augalinis maistas. To labai ir linkime!

IMGP9894.JPG

IMGP9896.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s