Sveika ‘Twix’ batonėlių versija

IMG_8146

Ką man daryt kad labai mėgstu šokoladą? Belieka atrasti sveiką versiją ir valgyti toliau savęs negraužiant 🙂  O gėris dar tame kad šie batonėliai yra iš avižų, riešutų, datulių ir tikrai skanesni – vieni pliusai!

 • 60g avižinių dribsnių
 • 50g maltų migdolų
 • 2 arbat.š. kokoso drožlių
 • 2,5 arbat.š. kokoso aliejaus (sustingusio)
 • 2 arbat.š. klevų sirupo
 • 3 arbat.š. skysto medaus
 • 2 arbat.š. migdolų sviesto (galite naudoti ir anakardžių sviestą)
 • 200g medjool datulių
 • 100g juodo šokolado be pridėtinio cukraus

Pirmiausia įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.

Puode išlydykite 2 arbat.š. kokoso aliejaus (su kaupu), ten pat supilkite klevų sirupą ir medų.

Blenderyje sumalkite avižas iki miltų konsistencijos, dėkite migdolus, kokoso drožles ir supilkite išlydytą kokosų aliejų. Viską sutrinkite, vyniokite į maisto plėvelę ir palikite šaldytuve apie 20min.

Po 20min, išimkite iš šaldytuvo ir ištampykite rankomis kol turėsite stačiakampį 1 cm storio. Supjaustykite į pirštelius (turėtų gautis apie 8-10 batonėlių) ir dėkite į kepimo skardelę (svarbu kad nesiliestų tarpusavyje). Pirmiausia skardelę ištepkite kokoso aliejumi. Kepkite orkaitėje apie 10-12 minučių. Palikite atvėsti.

Į blenderį dėkite datules su migdolų sviestu ir trinkite kol gausis vientisa masė. Labai svarbu naudoti kokybiškas minkštas datules. Bet jei reikia, įdėkite papildomai 1/2 arbat.š. kokosų aliejaus ar šaukštelį vandens.

Kai jau viskas padaryta pradėkite konstrukciją 🙂 Pirmiausia ant iškepto pagrindo rankomis lipdykite karamelę, tada ant garų vonelės išlydykite šokoladą ir jame apvoliokite kiekvieną batonėlį. Dėkite į šaldytuvą ir viskas!

IMG_8156IMG_8138

2 thoughts on “Sveika ‘Twix’ batonėlių versija

 1. Labas Marija, as dariau ketvirtadienį vakare ir šaldytuve laikiau iki pirmadienio vakaro. Paskutinį suvalgiau darbe antradienį. Jie šiaip laiko ilgai, bet kadangi aš laikiau saldytuve jau kai valgiau antradienį man norėjosi gal truputėlį traškesnio pagrindo.

  Galvoju kitą kartą laikysiu sandarioje dėžutėje, bet šiaip gali būti kad greitai jų neliks 🙂 Lauksiu komentarų kaip sekėsi! Sėkmės

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s