Suši restoranas Rise

IMG_3824

Yra tokie pirmi kartai, kur paragavus nesupranti ar labai nepatinka, ar labai patinka. Iš pradžių atrodo, kad labai neskanu, bet nori dar. Taip pirmą kartą ragaujant man yra nutikę su suši, trumais ir šafranu. Bet tai buvo senokai ir dabar suši gal kiek ir primiršti, bet ne mažiau mylimi. Praėjusią žiemą buvau pasiėmusi išsinešimui iš Rise, bet tai kas kita, nes valgymas namie niekada neatstos bendros patirties būnant restorane. Rise restorano atmosfera, interjeras, indai, įrankiai, pateikimas lėkštėse, aptarnavimas, muzika ir kitos detalės puikiai papildo jų ruošiamą maistą.

Interjeras paprastas su subtiliais rytietiškais elementais.  Atvira virtuvė įkurdinta už baro. Meniu yra vienas didelis dvipusis lapas – optimalus pasirinkimui, kai yra iš ko rinktis, bet ne tiek, kad pasimestum.

Aptarnavimas malonus ir su šypsena. Tinkamas dėmesys detalėms.

Baziniai produktai, tokie kaip ryžiai, soja, wasabi čia yra puikiai paruošti. Suši dydis idealus, nei per mažas, nei per didelis – normalus vienas kasnis. Suši lazdelės metalinės, nors paprašius galima gauti ir medines.

Japonija dominuoja ir gėrimų meniu. Čia galima rinktis iš japoniškų arbatų, viskių, alaus ir sakės, jeigu norite pilnos komplektacijos. Buvau pamiršusi, kaip su suši tinka kokybiška žalia arbata su skrudintais ryžiais. Man tai yra derinys pakylėjantis aukštyn.

img_3862.jpg

Startuojame su ryžių popieriaus suktinukais su avokadu ir tunu. Tai tie du ritinėliai perpjauti pusiau ir pateikiami ant smulkintų daržovių. Ryžių popierius turi tąsumo ir yra šiek tiek apkepęs – labai netikėta kombinacija. Įdaras puikus, be avokado ir tuno ten taip pat yra ir ikrų.

IMG_3870

Nepelnytai buvau nuvertinus tempurą, nes labiausiai patikęs suši buvo – krevetė tempuroje su tunu (ebi tempura maguro). Tempura pridavė suši neįprastą kepinio skonį ir tai puikiai suskambėjo su kitais ingredientais.

Suši su avokadu, krevete ir unguriu (dragon) buvo antras pagal gerumą. Aiškiai išreikštas ungurio skonis buvo lengvai atpažįstamas ir dominuojantis, kiti ingredientai jį papildė.

Suši su aštriu tunu (karai maguro) buvo išties aštrus, bet balansą išlaikė ir neužgožė tuno.

Mažiausiai patiko suši su marinuota skumbre, wakame dumbliais ir agurku (saba wakame uramaki). Trūko jam charakterio. Labiausiai jį gelbėjo wakame – tvirtai glitus ingredientas gerąja prasme.

Nigiri su aštuonkoju nenudžiugino, nes aštunkojis buvo kietokas.

Gunkan buvo puikūs. Su aštriu avokadu (karai avokado) buvo paprastas, bet labai geras. Avokadas puikiai prinokęs, bet nepernokęs.

Sashimi su jūros šukute buvo iššūkis nelabai mėgstantiems slidžius reikalus 🙂 Labai raw.

IMG_3908

Desertai buvo dveji, juos abu ir paragavome. Macha ledai su uogomis ir veganiškas mėlynių pyragas su sūria karamele. Ledai buvo puikūs, o pyragui koją pakišo karamelės padažas, kuriam sūrumo suteikė soja. Be to padažo būtų daug geriau. Jis čia visiškai netiko.

Egzistuoja tam tikras suši standartas Lietuvoje – ingredientai, pasirinkimas meniu, pateikimas ir kitos detalės. Labai sveikintina tai, kad Rise labai nešabloniški ir yra nutolę nuo šio standarto ir keliantys kartelę į aukštesnį lygį. Šiame restorane aukštą kokybę galima pajausti, pamatyti ir paragauti. Puikus pasirinkimas vakarienei be mėsos, po kurios aplanko tas fantastiškas lengvo sotumo jausmas. Žuvies restoranų ne tiek jau ir daug, tad Rise yra tikrai lygiavertė alternatyva. Šiuolaikiškas ir konceptualiai vientisas, su estetika lėkštėse ir aplinkoje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s