Lėtai kepta lašiša su kalafijorų ir paprikų kremu bei keptais moliūgais

IMGP9974.JPG

Lėtai kepta lašiša yra labai sultinga ir yra daug sodresnės spalvos. Kalafijorų ir paprikų kremas turi šiek tiek aštrumo, o moliūgai kepti su šalavijais yra klasikinė kombinacija. Kvepia rudeniu ir suteikia daug jaukumo savaitgalio pietums. Šį kartą į turgų ėjau nežinodama ką pagaminsiu, tik žinojau kad tai bus žuvies patiekalas ir prisipirkau visą krūvą sezoninių daržovių iš Giedrikų eko ūkio su nerimu, nes man labai nepatinka kai šviežios daržovės lieka gulėti šaldytuve ilgesniam laikui. Jaučiu atsakomybę prieš tuos kurie įdėjo daug savo laiko ir darbo, kad užaugintų tas daržoves. Džiūgauju kiekvieną kartą kai viską ką nusiperku pavyksta sėkmingai ir skaniai suvalgyti per kelias dienas 🙂

  • 400g lašišos file
  • 150g kalafijoro
  • 150ml pieno
  • 20g sviesto
  • 1 raudonos paprikos
  • ½ čili pipiro
  • 250g moliūgo
  • 15g šviežių šalavijų
  • druska, pipirai
  • extra virgin alyvuogių aliejus

Kalafijorą supjaustome gabalėliais, dedame į puodą ir supilame pieną, įdedame druskos ir verdame kol suminkštėja. Verdame ant vidutinės ugnies. Išsvirus dedame sviesto ir su blenderiu sutriname iki vientisos masės. Prieš trinant nupilam šiek tiek pieno, kad paskui galėtume juo susireguliuoti norimą konsistenciją ir nebūtų per skysta.

Įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių, režimas su vėjeliu.

Moliūgą susipjaustome vienodais gabaliukais – 2x2cm arba susirutuliuojame jeigu turite tam reikalingį įrankį. Įdėję į kepimo skardą išklotą kepimo popieriumi apšlakstome extra virgin alyvuogių aliejumi, užbarstome druskos ir pipirų, sudedame šalavijų lapelius ir viską tolygiai paskirstome rankomis. Dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 20-25 minutes, kol moliūgas bus iškepęs.

Paprastą ir čili paprikas ištepame aliejumi ir dedame ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos. Dedame į įkaitintą orkaitę virš moliūgų ir kepame apie 30 minučių. Jos gali būti ir apdegusios. Iškepusias paprikas dedame į metalinį indą ir sandariai uždengiame su folija  ar su dangčiu ir paliekame 5 minutėms, kad lengviau nusiluptų jos odelė. Praėjus numatytui laikui nulupame odeles, išimame sėklas ir minkštimą dedame į sietelį ir su šaukštu triname per jį. Bjaurus darbas, bet rezultatas to vertas J Gautą tyrę sumaišome su kalafijoro mase. Jeigu trūksta įdedame druskos.

Orkaitės kaitrą sumažiname iki 120 laipsnių ir kai temperatūra nukrenta dedame lašišą apibarstytą druska ir pipirais. Kepame apie 20-25 minutes, priklausomai nuo jūsų turimos lašišos file storio.

Į lėkštę dedame kelis šaukštus kalafijorų-paprikų kremo, tada keptus moliūgus su traškiais šalavijų lapeliais ir ant viršaus tobulą lašišą.

Skanaus!

 

IMGP9960.JPG

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s