“Natūraliai saldu” knyga ir 10 dažniausiai užduodamų klausimų apie ją

IMG_2493-1

We are back! 10 mėnesių buvom dingę iš savo blogo ir iš visur kitur, nes praeitos vasaros pabaigoje galiausiai sukurpėme knygos pasiūlymą leidyklai ir per savaitę gavome teigiamą atsakymą. Iš karto žinojome, kad pirmoji Feed My Sister knyga bus dedikuota išskirtinai saldumynams. Išleisti knygą mums yra svajonės išsipildymas, bet kartu tai buvo didžiulis iššūkis mums, kurį mes įveikėm!! Sunku patikėti, bet mes jau vartome savo pirmąją knygą! Štai ji – susipažink! 🙂

Apie ką ši knyga ir kodėl?

Knyga tik apie desertus – natūralius saldumynus ir atnaujintus klasikinius desertus. Desertai todėl, kad sunku mums be jų gyventi. Jau nuo vaikystės mūsų namuose saldumynų nelikdavo dar tą pačią dieną. Niekada nesuprasdavome kai matydavome draugų namuose ant palangių gulinčius saldainius ar šokoladą 🙂

Galbūt todėl į jau seniau pasirodžiusius natūralius, dažnai neteisingai sveikais vadinamus saldumynus žiūrėjome labai skeptiškai. Nejaugi natūralūs gali būti skanūs ar netgi skanesni už mums įprastus saldumynus? Pradėjusios ragauti ir eksperimentuoti užtrukome, kol atsirinkome tai, kas iš tiesų skanu, o jau tada įkritome į jų kūrybą tiek, kad parašėme knygą, nes norime pasidalinti savo atradimais. Kad suprasti – reikia paragauti.

 

Kas yra natūralūs desertai?

Tai yra desertai pagaminti iš natūralių ingredientų – riešutų, datulių, sėklų, kruopų, riešutų sviesto, nerafinuoto kokosų, aliejaus, įvairių uogų, vaisių ir net daržovių. Dažniausiai tai yra nekepti saldumynai, bet mūsų knygoje rasite ne tik juos. Turime ir natūraliai saldžių ledų, šaukštelio desertų, įvairių kepinių, tokių kaip – mėtų ir šokolado keksas, kuriame vietoj miltų naudojame maltus avižinius dribsnius ir migdolus, o vietoj sviesto naudojame obuolių tyrę.

 

Bet tie natūralūs saldumynai vis tiek nėra tokie skanūs kaip įprasti desertai, ar ne?

Ta pati mintis buvo mūsų galvose prieš paragaujant jų – galvojome, kad vis tiek yra kažkoks skonio kompromisas dėl kad jie natūralūs. Ot ir ne! Knygoje esantys desertai yra nepaprastai skanūs.

Klasikiniai desertai yra puikiai pažįstami mums – gamindami ar užsisakę labai gerai žinome kokio skonio tikėtis. Tuo tarpu natūralūs desertai yra pakankamai nauji ir vietos improvizacijoms yra daug. Visada kuriant desertą pats svarbiausias kriterijus mums yra skonis. Gal todėl ir pavyksta sukurti desertus, kurie ir skanūs, ir natūralūs.

 

O kuo skiriasi natūralūs desertai nuo sveikų desertų?

Mes tikrai galėtume savo desertus vadinti sveikais, tačiau laikomės nuomonės, kad desertas negali būti sveikas. Juk šiaip tai mums desertų nereikia kad pragyventume. Bet kas tada būtų ?!

 

ID7B5455

O sunku pagaminti desertus iš šios knygos?

Būtent todėl knygą suskirstėme ne pagal desertų tipą, o pagal tai kaip lengva juos pagaminti. Pirmasis skyrius – Lengvas startas, apima pusę knygos desertų, kurie pavyks visiems. Minimalus iššūkis – antrasis knygos skyrius, kuriame esančius desertus pagaminti užtruksi šiek tiek ilgiau, nes dauguma jų kepiniai. Įkvėpimas tobulėti – trečiasis knygos skyrius, kuriame yra keli desertai, pareikalausiantys įgūdžių ir laiko, tačiau net ir jie yra įveikiami, tik nerekomenduotume nuo jų pradėti virtuvės naujokams.

 

O tai kiek knygoje receptų ir kokie jie?

63 desertai – nuo lengvai pagaminamų veganiškų batonėlių darbo savaitės bėgyje iki dėmesį prikaustančių švenčių ar savaitgalio desertų, tokių kaip mango parfė, žaliųjų citrinų ir avokadų tortas, aviečių, figų ir kardamonų pyragas (galetė) ar natūraliai saldus bananinis ledų tortas su kokosų karamele ir lazdyno riešutais.

Taip pat knygoje rasite naudingų patarimų, ne tik kaip perkant atsirinkti įvairius ingredientus, bet ir kaip pasigaminti juos namuose – naminį šokoladą su pistacijomis ir lifolizuotomis avietėmis, kokosų karamelę, maltus migdolus ir panašiai.

 

Ar sunku gauti desertams reikiamų ingredientų, ar jiems pagaminti reikia specialių priemonių?

Kurdamos desertų receptus rinkomės ingredientus, kurie būtų ne tik įvairūs, nauji ar įdomūs, bet jų būtų ir lengva gauti. Keletą knygos receptams reikiamų ingredientų rasi tik specializuotose, tačiau daugumą – paprastose parduotuvėse. Tuo pačiu principu vadovaujamės ir rinkdamosi priemones, naudojame tai, kas prieinama daugeliui. Iš karto galime pasakyti kad gaminant šiuos desertus tikrai reikės svarstyklių ir blenderio – bet užteks pačių paprasčiausių.

 

O tai tie desertai veganiški?

Taip, dalis knygoje esančių desertų yra veganiški, nes taip gavosi natūraliai. Didžiuojamės veganišku šokoladiniu tortu, kurį testavome gal 100 kartų kol gavome įprasto biskvito tekstūrą. Niekada nepasakytum kad jame nėra nei kiaušinių, nei sviesto.

Knygos gale taip pat yra rodyklė, kurioje desertai suskirstyti pagal tipą – veganiniai, be pridėtinio cukraus, be glitimo ir be laktozės.

 

Kur galima įsigyti?

Knygą rasi visuose Pegasas knygynuose ir knygos.lt. Jau nuo kitos savaitės turėtų pasirodyti ir kitose knygynuose, Maximos parduotuvėse.

 

ID7B5207

Ačiū!

 

Nuotraukos – Sarune Zurba Photography

Knygos design – Linh Ly