Ertlio namas – degustacinė vakarienė

20F26D8D-0EFC-4846-AB9D-5159CB8CD778

Apie Ertlio namą girdėjau patį plačiausią atsiliepimų diapazoną – nuo geriausių iki blogiausių. Tikrai nežinojau ko tikėtis, nors pas šefą Tomą Rimydį buvau pamokose dar kai jis dirbo Kaune viešbutyje Takioji Neris – prieš daugiau nei 8 metus – jau tada jis kalbėjo apie žemas temperatūras, pasakodamas apie BBQ nedavė nei vieno recepto, kur reikėtų ilgai marinuoti ir jau tada buvo stipriai pralenkęs laiką, nes tai nebuvo madingos temos Lietuvoje.

6ACADDEA-BD60-4F8D-A0BB-104EFD01CE68

Ertlio namas Vilniuje atsidarė jau senokai ir vis norėjau eiti ir vis nueidavau kažkur kitur. Ko gero, bijojau susigadinti gerus įspūdžius apie šį šefą, kuris žinau, kad yra talentingas, bet su Ertlio namu pasirinko konceptą – istorinę lietuvišką didikų virtuvę ir pakankamai stipriai save apsiribojo, ne kiekvienam tokie iššūkiai, kurie nėra lengvi, bet yra įdomūs abiems – tiek kuriančiam, tiek ir ragaujančiam.

Restoranas įsikūręs per du aukštus – vakarieniavome antrame aukšte, pirmame aukšte pusiau atvira virtuvė su prie jos stovinčiu šefu visada yra labai geras ženklas.

Ertlio namas vadinasi taip neatsitiktinai – čia tikrai gyveno toks Jurgis Ertlis, kuris atvažiavo po karo ir atstatinėjo daug istorinių pastatų Vilniuje. Ir nors iš gatvės namas atrodo pakankamai šiuolaikiškai, viduje išlaikyta senovinė atmostfera – iškilminga, bet kartu jauki aplinka.

Vakarienę pradedame šefo komplimentu – šaukštuose slyvos, kriaušių kremas ir juodos duonos trupiniai. Jeigu ruduo turėtų skonį – tai būtų toks.

287E2305-BDDF-4C5E-8865-AA069621AE2C

Pirmas užkandis – eršketo vyniotinis, kurio viduryje ungurio file, o iš išorės marinuota morka, natūralios želė rutuliukas iš žuvies sultinio ir burokėlių ir viską apjungiantis gelteklių ir garstyčių padažas su smulkintais lazdyno riešutais ir baltame vyne marinuotais žiediniais kopūstais ir cukinija, lėkštės viduryje – petražolės puta. Daug ingredientų, bet nei vienas jų nei atskirai, nei kartu neužgožia žuvies, kas yra labai sveikintina. Gelteklių ir garstyčių padažas turėjo pakankamai tvirtą konsistenciją ir buvo šio užkandžio pažiba. Kartu ragavome obuolių sidrą „Tinginio pantis“. Sidras nors ir pagamintas Lietuvoje, nėra saldus, kvepia raugu ir obuoliais.

8D2E604A-F7B9-4372-B46B-08E84C2B0DC4

Antras užkandis – baravykų paštetas su raugintomis voveraitėmis, raudoname vyne marinuotais svogūnais, laukiniu brokoliu, šoninės trupiniais, moliūgo kremu ir jau pateikus buvo užpilta kumpio kremo. Smagu, kad didikų laikus menančio patiekalo derinys išlikęs ir šiais laikais – grybai, svogūnas, moliūgas, šoninė, kumpis. Man labiausiai patiko voveraitės, kurios atėmė daugokai dėmesio iš pagrindinės sudedamosios užkandžio dalies – baravykų pašteto.

 

Trečias patiekalas buvo sriuba. Iš pradžių atkeliauja lėkštė su sriubos ingredientais – virtomis sorų kruopomis morkų padaže ir visą parą kepta veršiena, kuri tirpo burnoje. Lėkštės turinys užpilamas degintų pastarnokų ir šafrano sriuba. Taip pat sriuboje naudojamas demi glaze padažas virtas iš jaučio kaulų ir daržovių 4 paras. Taip, 4 paras gamintas padažas – viena iš priežasčių kodėl mes einame į restoranus.

C73045DB-8564-4F37-9F21-8E36D9052CA8

Prieš kiekvieną patiekalą padavėjas pristato patiekalo istorinę dalį – trumpą ir įdomią istoriją, pavyzdžiui tai kad didikams šafranas leido pademonstruoti savo didybę ir turtus, nes šafranas buvo ir yra ne tik labai brangus prieskonis, bet ir gardinamą maistą nudažo gelsva spalva ir tai didikams primindavo auksą.

5F9CAFB3-A29C-4263-9C04-C49A18EDFABB

Pirmas karštas patiekalas – menkė su vėžių padažu, savojos kopūste susuktomis daržovėmis, raugintų pomidorų sultimis, svogūno traškučiu ir keptu moliūgu. Labai gerai suderinti skoniai ir skirtingos tekstūros – komplimentai!

D2FFF8AD-2ABE-42FB-89C9-6804D47567D3

Antras karštas patiekalas – fazano krūtinėlė su antienos ir perlinių kruopų dešrele, bruknių padažas ir salierų pyragas, kepti baravykai, burokėliai. Prieš valgant įspėjo, kad patiekale galime rasti šratų, nes tai yra sumedžioti paukščiai ir mano vyras rado antienos dešrelėje nedidelį šratuką, tai tik įrodymas, kad paukščiai iš tiesų iš medžiotojų rankų. Pačio patiekalo pirminė asociacija buvo Kalėdos – sodrus raudonas vynas, bruknės, antiena, baravykai, burokėliai. Tai buvo mano skonio patiekalas – šios vakarienės favoritas.

B7A2E7BB-0CAC-4793-82E1-07D08FB11C60

Desertui – šokoladinis musas, kurio viduje slyvos ir lazdyno riešutai. Kartu ragavome Porto vyną. Desertas buvo sodriai šokoladinis, riebus gerąja prasme ir tikrai labai skanus – šokolado ir slyvų derinys negali likti nepastebėtas.

Maistas ir jo pateikimas – vienas geriausių ir įdomiausių Vilniuje. Pati vakarienė – nuosekli ir vientisa skonių prasme, patiekalai dera tarpusavyje. Labai įdomios  trumpos istorijos apie didikų laikus, jų įpročius ir pomėgius. Jauni ir inteligentiški padavėjai aptarnauja su entuziazmu.

05D0B603-A156-49B5-BD48-2258770C3F94

Vynus ir kitus gėrimus su maistu suderino Martynas Pravilonis – 2018 metų Lietuvos somelje čempionas. Rieslingas iš Slovėnijos pasako viską 🙂 Man asmeniškai alkoholio buvo daugokai, bet gal dėlto, kad pastaraisiais metais aš jo vartoju labai saikingai. Nepaisant to svajoju kada nors pabaigti likusius 2 somelje kursus, kuomet galėčiau dirbti somelje 🙂 Man tai yra nepaprastai įdomi veikla – skonių receptorių sujungimas su daug teorinių žinių.

Ertlio name kas du mėnesius keičiasi degustacinis meniu ir mūsų ragautas jau labai greitai keisis ir tai tikrai bus priežastis vėl užsukti. Tomas Rimydis yra ne tik talentingas šefas, jis yra patriotas, savo šalies istoriją pasakojantis maistu Ertlio name.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s