Nineteen18 restorano degustacinė vakarienė

Processed with VSCO with fr4 preset

Kaip neturėti lūkesčių einant pas šefą, kuris praeitus kartus viršijo visus lūkesčius, nors net ne visi patiekalai patiko? Esminis šio šefo išskirtinumas yra lengvumas lėkštėse, nematoma švelni elegancija, kurią turi tikrai nedaugelis. Ilgas ir labai malonus žaidimas svečiui, už kurio slepiasi beribė kūryba, didelis talentas, meistrystė, gera komanda ir juodas darbas. Ir dar meilė maistui ir visiems kurie ateina jo paragauti.

Restoranas įsikūręs atgijusiuose Pacų rūmuose su atvira virtuve nėra didelis – 7 staliukai. Atmosferos jaukumą  kuria tamsus interjeras ir neformalus bendravimas. Geras padavėjas yra mažai matomas ir jaučiamas, kurio tikslas yra svečias, kuris jaučiasi labai gerai. Mūsų padavėjas jautėsi geriau nei mes 🙂 Ribos slidžios ir šį kartą buvo paslysta, nors iš pradžių atrodė kad tai bus geriausias aptarnavimas kokį esame turėję.

7560CFEE-56E9-480A-9E9D-8889FCB63AC2

Pradžioje mus supažindina su kopūsto lape pasislėpusia juoda duona, kuri tik pasirodo ir iš karto keliauja į pečių.

 

Pirmas užkandis – traškus topinambų krepšelis, kurio viduje kadagio dūmuose rūkyto saliero gumbo kremas, po kuriuo yra šaldytos rudosios skruzdėlės, o ant kremo viršaus latviška beržų sula fermentuota su skruzdelėmis.  Išoriškai atrodo pakankamai paprastai, bet viduje sudėta daug skirtingų skonių ir tekstūrų, kurios tarpusavyje ne tik dera, bet neužgožia vieni kitų – dūmas, rūgštelė, topinambo riešutiškumas, kremiškumas, traškumas ir suvokimas, kad valgai skruzdeles 🙂

4A95184C-7F99-47E4-B952-2FAF415537AD

Antras užkandis – grybų traškutis ant kurio užtepta trumų emulsija ir baravykų aliejuje marinuoti trumai. Taip, vieta įpareigoja. Taip, kaina įpareigoja. Bet šiam šefui nereikia trumų, jis gali iš paprasčiausios ropės sukurti stebuklą ir dėl šios priežasties žmonės turėtų čia eiti, ne dėl trumų.

C368AF14-94A0-45A4-B83E-56E8AED1C98C

Trečias užkandis –  iš 2 mėnesius 60 laipsnių temperatūroje kepto ir susikaramelizavusio česnako padaryta sfera, kurios viduje – burokėlių karamelė. Tobula technika, kuri pranoko skonį. Burokėlis per daug dominavo.

 

Ketvirtas užkandis –  eršketo ikrai su sviestinio moliūgo grietinėle, kuri paruošta moliūgo sultis maišant su grietinėle. Padavėjui ją pilant į lėkštę abi pamanėme, kad bus šilta, bet jinai buvo šalta ir kuomet yra atšaldymas kvapo nebelieka – labai keistas jausmas – skonio burnoje daug, bet tu nieko neužuodi. Mums šis patiekalas nesukėlė emocijų.

9E0121CA-B948-43E6-B1E7-3DEB5F7FD205

51F708DA-0D14-4150-9D87-954174C2FD6D

Ropė paruošta trimis būdais – šviežia, maceruota ir kompresuota su krienų kefyru, citrinine verbena, mėta ir serenčiaus žele. Čia buvo visiškas nokautas. Kaip įspūdingai pateikta toks ir skonis. Tai yra stebuklas. Iš ropės sukurti tai. Nerealu. Be to, kad tai mūsų skonio patiekalas, mums labai patiko rasti želė konsistenciją bevalgant – tai pasirodė kaip ta detalė kuri pakylėjo šį patiekalą aukščiau.

 

Tada atkeliavo jau iškepusi natūralaus raugo ruginė duona su kmynais, o kartu degintas karamelizuotas sviestas. Šiltos duonos gabaliuką mirkai į pasakiškai kvepiantį šiltą sviestą ir užsiberi druskos. Mums lietuviams tai visada kels pačius šilčiausius jausmus.

9F1E72C8-CF9B-4FE4-A978-B8B52E0B396E

Saliero gumbas, trumų kremas, karštas džiovintų vėžių ir fermentuotų salierų buerre blanc bei topinambų traškučiai. Saliero gumbas apdorotas termiškai buvo minkštas supjaustytas plonai eglutės forma ir sudėtas vienas ant kito atrodė labai gražiai nors ir buvo pasislėpęs po topinambų traškučiais. Intensyvūs skoniai neužgožiantys vienas kito. Labai gerai.

B99205EF-88D8-4E24-ACCB-8663B67B5790

Bulvių makaronai serbentų šakų aliejus, 14 mėn. brandintas parmigiano-reggiano lietuviškas atitikmuo. Nepavykęs patiekalas. Skoniu stiprus padažas turėjęs išgelbėti beskonį bulvių makaroną to nepadarė.

 

Agurkų emulsija, raugintų grybų sultys ir mėlynių uogiene apteptos kreivabūdės keptos ant žarijų, pateikiamos su šeivamedžio kaparėliais ir mėtomis. Rūta sako – tu pabandyk valgyti jį užsimerkusi 🙂 Sako aš iš karto atsirandu Molėtuose prie ežero, sėdim prie laužo. Ir iš tikrųjų, jeigu patiekalas tave nuneša į prisiminimus, į lankytas vietas – tai yra labai gerai. Mums šis patiekalas yra Lietuva – taip kvepia mūsų laužai, miškai ir vakarai gamtoje.

12554225-70E2-4BF8-9B3B-C3D915966FC3

Ėrienos rump kepta 55 laipsnių temperatūroje su nugarinto ėrienos sultinio ir fermentuotų juodųjų serbentų padažu ir šieno pelenų pasta. Nesame valgę geriau paruoštos mėsos – sultinga, minkšta, tirpstanti burnoje ir labai daug skonio, labai lengvai jaučiasi dūmas. Padažas puikiai tiko prie jos. Šieno pelenų pasta yra tie juodi taškeliai, kurie buvo labai intensyvaus skonio ir bent jau mums jų buvo šiek tiek per daug.

966353D6-AB96-4CF9-BA72-86BF01444D42

Priešdesertis – šaldytas graikiškas jogurtas, baltojo šokolado ganašas ir serbentai. Kaip tai buvo nuostabu. Šalta, gaivu ir saldu. Rūtai tai priminė pavasarį, jos terasą ir sprogstančius serbentų lapus kurių kvapo su niekuo nesumaišysi!

C8668D55-1A46-432D-8052-6B9F0BC87424

Šių metų vyno ir deserto pirmosios vietos desertas – brazdas. Nežinau ar mūsų gomuriai dar nėra išlavėję suprasti šį desertą ar kokia kita priežastis, bet mums jis nepatiko. Tai kas atrodo kaip creme brulee deginta cukraus plutelė yra traški topinambų plutelė. Pramušus ją randame kremą ir ažuolų želė. Ir tu valgai, supranti, kad valgai labai įdomų, neįprastą desertą, bet neskanu. Konceptualiai ir vizualiai 10 balų, bet skonis pasimetė kažkur pakeliui.

7E238836-DF3A-4A61-8F74-C2D26F1A1B00

Labai gerai, kad po to atkeliavo dar vienas desertas. Slyvos, slyvų kauliukų ledai. Ir tai nebuvo pirmas kartas kuomet mes ragavome slyvų kauliukų desertą. Po pirmojo karto Rūta sekančią dieną atvažiavo pas mane su kalnu slyvų ir pradėjo daryti slyvų kauliukus, nepaisant to kad mes tuo metu turėjome knygos fotosesiją ir kalną darbų. Taip slyvų kauliukų desertas apžavi žmones 🙂 Jis tikrai nuostabus, šio šefo signature dessert.

Vienas iš aptarnaujančių vaikinų vakarienės metu paklausė ar neprailgo 😀 Tokios patirtys negali prailgti. Jos metu tu nukeliauji labai įdomią kelionę, atsijungi nuo visų reikalų ir atsipalaiduoji. Tai patvirtina nepastebėtai išpilta kava ant stalo pakelta galva bekalbant su šefu ir gestikuliuojant rankomis.

Prie degustacinės vakarienės ragavome priderintus gėrimus, kuriuos visus pasidalinome per pusę ir tai buvo labai geras sprendimas. Po vakarienės aš noriu jaustis gerai, nenoriu būti apsvaigusi, bet tuo pačiu noriu paragauti viso užmanymo, o į tai įeina ir alkoholiniai gėrimai.

Labai gerai, kad tai yra brangiausias degustacinis meniu Lietuvoje. Būtų normalu jeigu netolimoje ateityje staliuką rezervuoti reikėtų stipriai iš anksto, nes į jį pretenduotų ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš kitų šalių.

Processed with VSCO with av4 preset

Tai buvo mūsų kalėdinė dovana viena kitai. Ir tai yra daug geriau nei bet kokie daiktai. Nekantriai laukiame kito karto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s