Gaspar’s restoranas

bfc4e03d-c97a-468d-9aa7-c944c21fa0e0

Šis restoranas labiausiai skiriasi nuo visų kitų veikiančių Vilniaus restoranų – moderni indiška virtuvė. Žibantis aukso luitelis Naujamiesčio rajono papėdėje puikiausiai tinka neįpareigojančiai vakarienei, kai norisi gerai ir jaukiai. Jaukumas irgi jų skiriamasis bruožas, jausmas ne kaip restorane, bet kaip pas draugus svečiuose.

Gaspar yra kilęs iš GOA salos ir jau daug metų gyvendamas ir dirbdamas Lietuvoje  džiugina mus išskirtiniais, autentiškais indiškais skoniais pateikdamas juos moderniai.

Darbo dienomis galima rinktis iš dienos pietų, vakarais iš a la carte meniu, o savaitgaliais galima puotauti brunch’e, kuris tikrai yra nuostabus ir aprašytas čia -> https://feedmysister.com/2017/07/16/gaspars-brunch/

 

Pirmus tris, žemiau aprašomus užkandžius mes ragavome kartu su Rūta. Po mūsų pirmojo pop-up sekmadienio vakarą su maišais iš Raštinės atpėdinome tiesiai į Gaspar’s – visą savaitgalį prastovėję pagaliau prisėdome ir tada gavome labai gero maisto dozę. Trečiojo užkandžio net nenufotografavome, nes tik atnešus puolėme valgyti. Nuovargis jautėsi tikrai  🙂

49900388_280165615981791_7244025316132257792_n

Svogūnų Bhaji su pomidorų ir tamarindų padažu, karamelizuotų svogūnų piure ir marinuotais šalotais – nuotraukoje kairėje. Labai panašu į pakorą, mažiau traškus, bet tikrai ne mažiau skanus. Šis pasirinkimas yra tiems kurie kaip ir mes mėgsta gruzdintus užkandžius 🙂

803A1150-CB59-41B0-8E23-C0050CA2C44C.jpeg

Užkandis nuotraukos dešinėje – vištienos tikka, patiekiama su agurkais, jogurto padažu bei traškiomis bulgur kruopomis. 12 valandų indiškuose prieskoniuose ir jogurte marinuota vištiena puikiai dera su agurkais ir jogurtiniu padažu – norisi, kad jinai nesibaigtų, būtų labai sėkmingas kaip pagrindinis patiekalas. Iki visiškos laimės trūko tik šiek tiek druskos.

Skrudinti kalmarai su vongole veraci ir razor moliuskais, patiekiami su Goan prieskoniais pagamintu kokosiniu padažu – nuotraukos nėra 🙂  Šalia sėdėjusios moterys šį užkandį valgė elegantiškai su įrankiais, o mes tai atsilaužusios midijų kiautus lėkštes palikome tuščias. Nuovargis visgi daro savo 🙂 Bet tai ir yra restoranas, kuriame tai yra welcome, jautiesi laisvas, kaip namie ar gerų draugų namuose. Pats patiekalas buvo labai stiprus, nors bent jau mūsų razor moliuskai jau buvo kietoki.

Antrasis apsilankymas dėl šios apžvalgos įvyko tuomet kai mano du vaikai ir vyras išvyko 3 dienoms skirtingomis kryptimis ir aš likau viena mieste – tokia proga negali būti praleista, eiti į restoraną man yra labai didelis malonumas ir aš jį reguliariai sau dovanoju.

Buvo pirmojo šių metų trečiadienio vakaras ir restoranas buvo pilnas žmonių. Erdvės nėra daug ir jinai išnaudota tikrai maksimaliai, gal net kai kurie staliukai per daug arti vienas kito. Atėjus atskirai sėdi kartu 🙂

Startavome su dviem užkandžiais, kuriuos dalinomės.

051579fd-caff-45e7-a224-77c3f8b0a3ad

Pirmasis – pusiau virta geltonuodegė Hamachi žuvis su konservuotomis citrinomis, greipfrutais bei citrinaitėmis, agurkų actu ir alyvuogių aliejaus padažu. Gaivu ir labai skirtinga nuo prieš tai ragautų patiekalų, actas davė menką užuominą į silkę.

a1423fa7-c3b3-4036-992a-9b8b5ca959db

Antrasis – jautienos tartaras su indiškais prieskoniais, kreminiu kiaušinio tryniu, slyvų čatniu, Sibirinio eršketo ikrais ir indiškais ryžių traškučiais. Tai buvo vienas iš skaniausių valgytų jautienos tartarų – kiaušinio trynys buvo kažkas nerealaus, jis minkštas, bet prapjovus nebėga. Labai vertas dėmesio derinys.

051154ee-fb8f-4f02-8276-4e82181a693d

Aš stengiuosi nesikišti į savo draugų maisto pasirinkimus, kad ir kaip norėčiau, nes nuomonę tai visada turiu bet ją laikausi sau. Mano draugė pasirinko Buffalo ricotta gnocchi su kvapiojo moliūgo kremu, skrudintais ir marinuotais kvapiojo moliūgo gabaliukais ir skrudintomis moliūgo sėklomis. Indijos virtuvė yra tokia turtinga pasirinkimams, kam reikia dėti itališką klasiką indiškame restorane? Tai nebuvo gniochhi, tai kodėl tai vadinti gniochhi? Skoniu labiau priminė pusryčių patiekalą, buvo per saldu. Po vakarienės aš draugės klausiau ką dar jinai svarstė rinktis, tai buvo – karis. Rinkitės karį, mes šį kartą jo nebandėm, bet esu valgiusi anksčiau ir jisai tikrai yra  Gaspar’s veidas ir pasididžiavimas.

Aš po visų šventinių puotų norėjau lengvo pasirinkimo, kitu atveju tikrai mano pasirinkimas būtų 57laipsnių temperatūroje keptos sausai brandintos jautienos file su baravykų kremu, baravykų milteliais, rudojo sviesto drožlėmis ir raudonojo vyno ir pipirų padažu – skonių bomba, tikras žiemos patiekalas.

Iš dviejų žuvies variantų labiau patiko druskoje kepta plekšnė – jos norėjau dėl citrinžolių padažo, bet deja jo neturėjo, todėl liko šis pasirinkimas – apkepta kardžuvė su žiedinių kopūstų piure, mažosiomis cukinijomis, confit šalotais bei česnakiniu padažu. Derinys puikiai pažįstamas, bet buvo labai gerai išpildytas.

3dbd6fd0-bd52-429a-8f7b-6ac9d3249810

Kas pasirodė keista, tai kad prie šio patiekalo gali rinktis bulvių piure, ryžius arba salotas – aš labai mėgstu, kai nereikia rinktis ir šefas nusprendžia, kas čia labiau tinka. Įkvėpta naujųjų metų lengvų patiekalų pasirinkau salotas, kurių dubuo buvo labai didelis ir pačios salotos tokios namų virtuvės lygio ir labai bendrinės – tiktų ir prie keptos vištos ir prie ėrienos. Jeigu jau eina kartu su konkrečiu patiekalu, norėtųsi kažkokio minimalaus priderinimo, sąsajos tarp jų.

899abecc-6424-40d8-aaa0-e9d5165fe45b

Mes visada valgome desertus 🙂 Specialaus šefo deserto tą vakarą nebuvo, tai rinkomės du iš dviejų.

a70bc890-b3c4-41df-8aca-cd14ef36c8aa

Ciberžolių ledai su pistacijų kremu, sviestinių sausainių trupiniais. Labai vykęs desertas, kurio sėkmės paslaptis pistacijų kremo kiekis, nes skaniausia ledus valgyti su kremu. Pateikimas originalus ir mums sukėlęs daug juoko.

345c5fdd-e030-485b-9e88-04dd27c1c9b8

Karamelizuotų bananų sūrio pyragas su confit kinkanais, namų gamybos kondensuoto pieno kremu, pagardintas šafranu ir riešutais. Man jis skaniau aprašytas, nei kad buvo, bet vis tiek buvo skanu. Galbūt tai buvo tiesiog skonio reikalas, nes as nelabai mėgstu šafraną – nors mano sesė jį dievina.

6a7d27ad-062a-49c0-be26-a46b0b4851af

Bendra visuma šiame restorane yra puiki, nepaisant to, kad keli elementai nepatiko. Norisi kuo mažiau kitų šalių virtuvių, kuo mažiau klasikinių derinių ir kuo daugiau Indijos. Norisi kad Gaspar’s klestėtų, jam sektųsi, nes jis yra būtinas Vilniaus restoranų žemėlapyje. Jeigu dar nebuvote būtinai nueikite – jūsų laukia geras maistas ir jauki atmosfera.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s