Batonėliai su spraginta bolivine balanda ir riešutų sviestu

Desertai_bySaruneZurba0D0A8016

Spragintą bolivinę balandą atradome praėjusiais metais ir nuo to laiko negalime atsidžiaugti. Šie riešutiniai batonėliai jau tapo namų hitu, nes tai vienas tų desertų, kurie pagaminami per mažiau nei 10 minučių, kuriems reikia mažai ingredientų, o skonis toks, kad jų nelieka labai greitai.

12 BATONĖLIŲ

 • 20 g spragintų bolivinių balandų (spragintos kynvos)
 • 20 g kokosų drožlių
 • 40 g migdolų
 • 80 g žemės riešutų sviesto
 • 10 g nerafinuoto kokosų aliejaus
 • 100 g Medjool datulių (be kauliukų)
 • 60 g prinokusio banano (be žievės)

Spragintą kynvą galite rasti Assorti parduotuvėje – tik jie kitaip ją pavadinę –  pūsti kynvos dribsniai (ang. quinoa puffs).

Batonėliams pravers 13 × 13 cm metalinė formelė be dugno, bet jeigu jos neturite, tai ne problema: paprastą mažą kepimo formelę išklokite maistine plėvele ir suformuokite reikiamą batonėlių dydį, neužpildydami pilnos formelės.

 

 1. Į trintuvo indą dedame datules, kokosų aliejų ir bananą. Kai jau matome, kad viskas virsta vientisa mase, dedame riešutų sviestą ir pulsuojančiu režimu sukame, kol ingredientai susimaišys.
 2. Peiliu susmulkiname migdolus ir dedame į didesnį indą kartu su spragintom bolivinėm balandom ir kokosų drožlėmis. Viską išmaišome. Sudedame datulių ir riešutų sviesto masę, gerai išmaišome (nebijokite maišyti rankomis).
 3. Gautą masę dedame į metalinę 13 × 13 cm formą be dugno, pastatytą ant nedidelės skardos ar kito lygaus paviršiaus, tolygiai paskirstome, paspaudžiame ir dedame į šaldymo kamerą mažiausiai porai valandų.
 4. Ištraukiame formą iš šaldymo kameros, peiliu prie sienelės apipjauname sustingusią masę ir išimame iš formos. Supjaustome į pailgas juostas, o šias susmulkiname nedideliais gabalėliais. Laikome šaldymo kameroje. Rekomenduojame suvartoti per mėnesį.

 

ID7B5951

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s