Astorija Brasserie

IMG_8241

Restoranus skirstau pagal įvairius kriterijus, o kartais tai priklauso nuo to su kuo einu į juos. Kuomet einu su savo vyru visada renkamės didesnes porcijas ir a la carte meniu. Anksčiau esame bandę eiti į ypatingus ir  įdomius degustacinius meniu siūlančius restoranus, bet abu likdavome nusivylę – jis dėl to, kad nebūdavo sotus ir permokėjęs, o mano malonumas irgi sumažėdavo. Nuo to laiko aš tiksliai žinau kokio restorano reikia mūsų pasimatymui.

Astorija Brasserie paskutinį kartą lankiausi prieš daugiau nei 3 metus – per gastronomijos savaitę – tuo metu buvau 7 mėnesį besilaukianti ir atsimenu, kad buvo skanu ir labai labai sotu. Tuomet valgiau sraiges užkandžiui, anties kulšeles su apelsinais pagrindiniam patiekalui ir desertui – kriaušių pyragą.

IMG_8237

Tai turbūt gražiausią vaizdą pro langą turintis Vilniaus restoranas ir pats pastatas yra įspūdingas architektūros kūrinys. Aš aplinkoje ieškau, randu ir sotinuosi gražiais vaizdais. Įkvepianti aplinka ir jos detalės man teikia malonumą.

IMG_8254.JPG

Meniu nėra didelis – užkandžiai, pagrindiniai patiekalai, grilio patiekalai ir desertai.

 

Restoranas įsikūręs viešbutyje, todėl jame nemažai turistų. Duona – labai standartinė, bet buvo išgelbėta ilgai ir lėtai kepto česnako su druska. Prieš kepimą jį dar marinuoja žolelėse, tada suvynioja į foliją ir kepa žemoje temperatūroje 2 valandas. Minkštas ir švelnus keptas česnakas puikiai dera su žolelių sviestu.

IMG_8282.JPG

Startuojame su tartarais – tuno tartaru ir jautienos tartaru. Yra du skirtingi būdai pateikti tartarui – sukonstruotas arba dekonstruotas, kuomet viską gali susimaišyti pats. Aš esu už pastarąjį pateikimo būdą, nes tokiu atveju tu pats nusprendi kiek ir ko susimaišyti. Ir taip pat gali paragauti grynojo ingrediento, pajusti jo kokybę. Šiuose tartaruose, ypač jautienos, skonyje ir vaizde dominavo padažas, kuris buvo per daug intensyvus ir tartarams padažo juk nereikia.

IMG_8294
Jautienos tartaras

Labai patiko kiaušinio trynys patiektas prie jautienos tartaro – jis buvo ilgai plaktas ir tada atvėsintas. Klampus ir kreminis – labai geras sprendimas.

IMG_8295.JPG
Tuno tartaras

Po tartarų gavome citrininį šerbetą, kuris atgaivino gomurį ir paruošė kitiems skoniams. Man jo norėtųsi mažiau saldaus, jis tuomet geriau atliktų paletės valymo darbą.

IMG_8312

Pagrindiniams patiekalams renkamės ėrienos nugarinę ir aštunkojį. Geras ženklas, kuomet užsisakius ėrienos nugarinę klausė kaip kepti.

IMG_8316.JPG

Ėrienos nugarinė atkeliavo su keptomis morkomis, burokėliu, špinatais ir degintu poru. Mėsa buvo iškepta tobulai. Porcija tikrai didelė, bet vaizdas man nesužadina apetito, nes visko per daug. Lėkštėje nebelieka lengvumo, nes beveik nėra ir tuščios vietos. Nepaisant to, skonio prasme tai labai geras derinys – sultinga ėriena su saldumo turinčiomis morkomis, švelnus poras ir pakankamai intensyvaus skonio padažas.

IMG_8322

Aštunkojis atkeliavo sodriame pomidorų padaže kartu su bulvėmis ir keptais pomidorais. Atskirai buvo patiektas romesco padažas. Mums jo neprireikė. Tai kas buvo lėkštėje su aštunkoju – to pilnai ir užteko. Vėlgi pagrindinis ingredientas buvo tobulai iškeptas, tirpstantis burnoje. Esu priekabi pomidorų padažams, bet šis man patiko – dalis pomidorų buvo sutrinti, dalis pjaustyti, matėsi ir jautėsi prieskoninės žolelės – pilnas skonio, tikrai padarytas iš kokybiškų pomidorų. Vienintelis minusas – jo buvo per daug, vadinasi keliaus į atliekas, o tai jau yra maisto švaistymas.

IMG_8274.JPG
Vakarienės tobulai pabaigai visada reikia deserto su puodeliu espresso. Prancūzų klasika – creme brulle iš pradžių atrodė įtartinai dėl to, kad karamelizuota cukraus plutelė buvo šalta, bet jinai buvo maloniai traški, tokia kokia ir turi būti. Buvau pasiilgusi tokios tobulos plutelės, nes paskutinį kartą kitame restorane gavau ją per storą ir buvo tikrai labai blogai.

Atidarius fondantą jis tekėjo ir tekėjo ilgai. Tai yra žaidimas, kuris kelia džiaugsmą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kam gali nepatikti tekanti šokoladinė lava su vaniliniais ledais? Desertas buvo labai gerai išpildytas ir milžiniško dydžio.

IMG_8338.JPG

IMG_8347.JPG

Šiame restorane mane sužavėjo padavėjas – turi visus atsakymus į klausimus, o klausimų aš visada turiu daug. Tas jausmas kai jam rūpi, kad tau būtų gerai ir jis viską daro kad tai įvyktų.

Nesuvalgiau nei vienos pilnos porcijos – viską dalinausi su vyru. Aš labai atsakingai žiūriu į maisto kiekius, tiek užsisakydama restorane, tiek namie planuodama pirkinius ir sunaudodama likučius. Todėl eidama viena užsisakyčiau ženkliai mažiau – užkandį ir desertą arba tik pagrindinį patiekalą.

Pakankamai plona linija skiria gerą restoraną nuo labai gero restorano, bet tai padaryti nėra lengva, tai yra sunkus darbas. Labai geram restorane norisi išgrynintų skonių, lengvumo lėkštėje ir patiekalų, kuriuos metus nešiotum galvoje. Astoria Braserrie turi visas reikiamas dedamąsias, tik reikia jas suvaldyti.

 

One thought on “Astorija Brasserie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s