Kanapa restoranas Kijeve

 

0DE68EDD-8F78-47A3-BB71-4EB47C48AF2B

Kijevas yra greitai pasiekiama, įdomi, daugeliui prieinama ir didinga gastronominė kryptis. Didingumą užduoda pats miestas, jo mastelis atsispinti ir restoranų bei skirtingų virtuvių įvairovėje. Restoranas Kanapa yra ta vieta, kuri turi būti jūsų sąraše, jeigu norite paragauti modernią ukrainietišką virtuvę. Man labai patiko šefo Yaroslav Artyuk modernios nacionalinės virtuvės interpretacija – vietiniais ingredientais atnaujinti gerai žinomi tradiciniai patiekalai nepraranda savo autentiškumo, bet suskamba naujai. Tai vienas iš tų nenugludintų restoranų – unikalus ir savitas – tokio antro nėra.

Nėra jokių standartinių stalų, kėdžių, indų ir kas svarbiausia – maisto. Ką įdomaus galima padaryti iš tradicinių ukrainietiškų patiekalų, vietinių ingredientų? Daugelis šefų Lietuvoje yra modernios lietuviškos virtuvės identiteto paieškose ir jo kūrime, restoranas “Sweet Root” naudoja tik lietuviškus ingredientus ir kuria naujus patiekalus iš jų, restoranas “Ertlio namas” dedikuotas istorinei lietuviškai virtuvei, kurios patiekalai mums nėra pažįstami, bet yra autentiški, “Nineteen18” tyrinėja du regionus, 95% produktų naudoja iš netoli Vilniaus esančių ūkių, restoranas “Džiaugsmas” taip pat naudoja lietuviškus ingredientus, bet visi patiekalai yra kuriami naujai. Panašiausias į tai ką radome Kanapa restorane yra šefo Gerdvilo Žalio perdarytas Stiklių aludės meniu, bet pačiame restorane nuotaika ir atmosfera yra visiškai kitokia. Stiklių aludės aplinka yra iš ankstesnių laikų, o Kanapoje jauki ir moderni.

Kanapa nebijo paiimti labai tradicinių patiekalų ir su vietiniais ingredientais ir moderniomis technikomis ir idėjomis juos atnaujinti, bet neprarandant pačio patiekalo identiteto. Drąsus, bet labai pasiteisinęs sprendimas, kuris yra puikiai išpildytas. Iš vienos pusės, vietinių ingredientų pasirinkimas yra daug platesnis turint Juodąją jūrą šalyje, iš kitos pusės – patiekalams, kurie mums labai nustebino, pagaminti reikalingus ingredientus galima rasti ir Lietuvoje.

31B3CA0F-9576-49E5-8B88-2469FCBA0476
Pagrindinė Kanapa restorano erdvė

Kanapa restoranas įsikūręs legendinėje Kijevo vietoje, išlikusiame XIX amžiaus mediniame pastate su akmenine sale. Restorano pagrindinė erdvė tikrai įspūdinga ir erdvi su milžinišku šviestuvu per vidurį ir kelių medžių kamienais, kurių šakos žaliuoja lauke. Kitos erdvės rikiuojasi aplink ją pirmame ir antrame aukštuose.

Jausmas restorane labai geras, atrodo, kad atėjai pas kažką į namus ir tas neformalumas labai jaukus. Po pirmos vakarienės jausmas buvo toks geras, kad kitą dieną pietums nuėjus į labai standartinį restoraną, kuris buvo šalia mūsų tos dienos vakarienės restorano, mes į jį užsukome, apsižvalgėme ir nusprendėme grįžti į Kanapa vakarienei antram vakarui iš eilės. Įdomūs, drąsūs deriniai, kuriuos sukūrė talentingas šefas Yaroslav Artyuk nustebino ir privertė sugrįžti, nes norėjosi patirti tai dar kartą ir paragauti dar daugiau.

Restorano meniu vidutinio dydžio, pirmam vakarui pasirinkome degustacinį meniu, kurio neleido dalintis dviese per pusę, todėl papildomai dar pasirinkome karštą patiekalą.

Degustacinis meniu susideda iš 5 patiekalų.

D7454ED6-7494-4914-B548-FBA7E39250EB
Sūdyti lydekos ikrai

Pirmasis užkandis – lydekos ikrai Odesos stiliumi. Svogūnų laiškais skaninta duonos kempinė, kuri atstoja duoną, sviestas su dilgelėmis ir nuostabūs sūdyti lydekos ikrai. Puikiai pažįstamas ir lietuviams užkandis, kuris yra labai paprastas, bet kokybiški ingredientai jį paverčia ypatingu. Tai yra tas užkandis apie kurį aš vis dar svajoju.

979F9C37-9545-4574-BE7C-F49B6BAFAD5A
Kiškio ir fazano šaltiena su krienais

Antrasis užkandis – kiškio ir fazano šaltiena su krienais. Patiko konsistencija ir drebučio bei mėsos santykis. Krienai prie šaltienos, man bent jau privalomi, buvo pakankamai švelnūs ir patį užkandį ne tik papuošė, bet tai padarė žaismingai.

4854E120-023A-4A17-A23E-1A2D58FB0382
Ukrainietiški barščiai su rūkytomis kriaušėmis

Sriuba – ukrainietiški barščiai su kiaulės ausimis, slyvomis, rūkytomis kriaušėmis ir virtinukais. Wow! Barščiai yra barščiai. Tai, kad ne! Saldžiarūgščiai su maloniu dūmo skoniu. Tiek daug skonio, tekstūrų ir gylio.

2DEDA383-23C1-4CEF-B0B4-613EDCD32EDA
Koldūnai su starkiu ir rūkytais lašiniais

Pirmas karštas patiekalas – koldūnai su  starkiu ir rūkytais lašiniais. Juoda virtinukų spalva iš sepijos rašalo. Labai patiko tešlos plonumas ir visiškas nedominavimas. Įdaras buvo skonių bomba – dūmas, žuvis ir lašiniai – kažkas nerealaus. Atrodo tirpsta burnoje.

F5200DCB-176A-4321-931D-DA2C6E411AAB
Kijevo kotletas

Antras karštas patiekalas – Kijevo kotletas. Aš turbūt nemėgstu šio kotleto, labai retai jį valgau ir tai nėra tai ko aš užsimanyčiau. Iš visų kotletų aš labiau mėgstu Astros kotletus ruoštus mamos. Man ta Kijevo kotleto plutelė niekada nepatiko. Pati vištiena buvo sultinga, kauliukas irgi buvo kaip ir turi būti, sviesto tekėjimo kaip įprasta Lietuvoje, nebuvo.

373AA1F0-BA39-4ADA-9AE2-169AF336D9E4
Karpis

Taip pat rinkomės – nukaulintą karpį su saldžiais svogūnais, keptomis morkomis ir burokėliu ir ridikėliais. Čia buvo dar vienas džiaugsmas gomuriui. Nėra lengva gerai paruošti karpį, bet aš jį mėgstu, todėl ir pabandėm ir kaip gerai kad tai padarėm. Maloniai jautėsi ir riebumas, ir lengvas apskrudimas, kas labai gerai derėjo su saldžiais svogūnais ir keptomis daržovėmis.

54FB196A-6CAE-48BE-A7B1-41E2D93CACE1
Lašinių putėsis

Desertui – lašinių putėsis su slyvomis ir riešutais padengtas šokoladu. Nedidelis gabalėlis – aš jame tikėjausi daugiau lašinių skonio, nes labiausiai dominavo slyvos. Jautėsi kreminė lašinių tekstūra. Įdomu buvo paragauti tokio neįprasto derinio.

Antrą vakarą rinkomės kitus patiekalus, nes norėjome išbandyti dar daugiau kitų derinių ir skonių.

2D7E7902-331C-49AE-9BF4-7B331BC76E7D
Pomidorų salotos su sūrio pudra

Užkandžis – pomidorų salotos su sūrio pudra, raudonuoju svogūnu ir kukūruzų aliejumi. Raudonas svogūnas šiek tiek pamarinuotas. Sūrio pudra daroma sumalus stipriai atšaldytą brinzos sūrį ir šis sprendimas užkandžiui suteikia naujos, neįprastos tekstūros. Paprasta, bet tuo pačiu labai gerai išpildyta.

929F3992-2173-45C9-AB58-8027FCE3B717
Šalta kefyrinė sriuba su jaučio liežuviu

Sriuba – Okroshka, šalta sriuba su kefyru, agurkais ir virtu jaučio liežuviu. Kaip čia tobulai tinka virtas jaučio liežuvis, kuris supjaustytas tokiais pačiais pailgais ir siaurais šiaudeliais kaip ir agurkas. Karštą vasaros dienos labai gera alternatyva šaltibarčiams.

B5ACB586-03A7-463C-9A60-2AEDE1E92689
Veršiuko smegenėlės

Keptos veršiuko smegenėlės kiaušinio padaže su lydekos ikrais ir saldžiais kukurūzais. Aš nesu didelė gerbėja tokio tipo patiekalų, bet kartais noras paragauti nugali baimę. Tačiau valgant man buvo sunku atsiriboti nuo minties ką aš valgau. Nedideli paniruoti kamuoliukai virti aliejuje buvo traškūs, kiaušinio padažas pridėjo kremiškumo, o kukurūzai – saldumo.

E58BFFA5-70EC-46D6-B882-22034D0D2717
Starkis su moliuskų ir vėžių uodegėlių padažu

Kepta starkio file su moliuskų ir vėžių uodegėlių padažu. Žuvis iškepta idealiai – neperkepta ir sultinga. Kreminis padažas dar pridėjo žuviškumo. Naudojamo moliusko tekstūra yra šiek tiek panaši į sraigę ir tai labai patiko, nes iš pradžių pagalvojau kad ten grybas, buvo ką pakramtyti ir tai labai gerai konstrastavo su starkio tekstūros lengvumu.

57C189FE-D2EC-4939-B1D3-EAB41B35FA00
Koldūnai su vyšniomis

Desertui – koldūnai su vyšniomis. Ir vėl tas pats scenarijus – tešla yra tik kaip vyšnių laikiklis, bet skonyje jos tiek mažai. Nuostabus desertas!

165B8DA7-A904-4DAF-8F5F-58DFC28A9B5E
Pavlova

Ir kitam desertui – pavlova su geltonųjų aviečių kompotu ir citriniu kremu su aguonomis. Užsisakius padavėjas sako patikrinsiu ar dar turime. Tai patikrinti galėjo atidžiau ir nenešti man to paskutinio likusio deserto, nes morengas buvo jau nevalgomas. Bet pati deserto idėja atrodo įspūdingai – kiaušinis sėdintis lizde. Pradaužus kiaušinį išteka kompotas, kurio viduje randi „trynį“ – citrininio kremo rutuliuką.

DAC543CC-7FFA-4BE6-BC6F-00C97D9E0B51
Kanapa restorano erdvė 2 aukšte

Abi vakarienės buvo fantastiškos, išėjome patyrę ne tik ypatingai smagų gastronominį nuotykį, bet labai gerai praleidę laiką, nes jauki pati erdvė, puikus aptarnavimas ir smagi susirinkusi publika. Jeigu vėl važiuočiau į Kijevą, tikrai vieną vakarą norėčiau praleisti Kanapoje.

Tik pridėsiu, kad restoranas 2016 metais buvo tituluotas kaip geriausias ukrainietiškas restoranas ir yra pelnęs tikrai ne vieną apdovanojimą, bet esmė yra tame, kad tai restoranas, kuris labai nustebino ir supažindino su ukrainietiška virtuve moderniai ir kūrybiškai, išlaikant pagarbą tradiciniams patiekalams.

Mes ilgus metus Lietuvoje restoranuose bėgome nuo cepelinų, šaltibarščių ar šaltanosių – norėjosi visko naujo, visko kitaip, kažkada net Maximos supjaustyta mišrainė būdavo geresnė nei naminė.

Patirtis Kanapa restorane  dar kartą patvirtino, kad geriausia mes jau turime, tik reikia suprasti ką su tuo daryti. Nereikia kurti naujos modernios lietuviškos virtuvės, ją reikia atrasti mamų ir močiučių virtuvėse ir pripažinti, kad tai yra mūsų nacionalinė virtuvė, kurią galima atnaujinti ir pritaikyti šiuolaikiniam žmogui ir jinai bus įdomi ne tik lietuviams, bet ir pasauliui.

57DED457-EDA2-4EBF-B6B7-CC7E104DCE03
Vaizdas išėjus iš Kanapos restorano

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s