Amandus mini degustacinis meniu

unnamed (6)

Aš puikiai žinau kokia tikimybė penktadienį vakare rasti staliuką keturiems bet kuriame gerame Vilniaus restorane. Nežinau kaip bet prisiminiau Amandus lobby barą ir pagalvojau kad gal jie ten turi a la carte meniu. Dideliam mano džiaugsmui turi ir ne tik tai, bet ir 3-jų patiekalų degustacinį meniu.

unnamed

Startuojame su šefo komplimentais – avinžirnių ir grikių spurgomis, sepijos rašalo tapijokos perlų trapučiais, jalapeno majonezu, rūkytos lašišos musu, burokėlių duona ir išpurentu sviestu. Daug skirtingų skonių, tekstūrų ir tai dera kartu. Nežinau ar specialiai ar ne, bet tapijokos traputis yra duonos alternatyva ir tinka tiems, kurie nevartoja glitimo. Tu gali lygiavertiškai ragauti visus priedus su juo. Burokėlių duona ir išpurentas sviestas yra jau tapęs šio šefo klasika – kaip visada tobulai. Labai patiko rūkytos lašišos musas savo skonio intensyvumu. Jalapeno majoneze tikėjausi rasti daugiau aštrumo. Avinžirnių ir grikių spurgos tirpo burnoje.

unnamed (1)

Pirmasis užkandis – skrudinti smidrai su žiedinių kopūstų kremu, botarga, kietuoju sūriu ir migdolais.

Čia vienas iš tų patiekalų, kur pradedi svarstyti kad visai galėtum būti vegetaru, nes jame nieko netrūksta. Jis pilnas skonio ir skirtingų tekstūrų, jį įdomu valgyti ir tu nori kad jis taip greitai nesibaigtų. Kas man pasirodė keista tai smidrai vasaros pabaigoje, jeigu įmanoma juos užauginti ir dabar, tai kodėl jų nėra niekur kitur? Jeigu juos veža iš Peru, tada klausimas kodėl? Juk yra daug sezoninių daržovių, kurios užauga čia pat – Lietuvoje.

unnamed (2)

Pagrindinis patiekalas – kukurūzinis viščiukas su jaunais brokoliais, polenta ir špinatais. Viščiukas keptas confit metodu ir buvo pasakiškai sultingas. Vienas gabalėlis buvo dalis krūtinėlės, kita dalis buvo su kauliuku. Kreminė polenta, lengvai patroškinti špinatai ir TOBULAS padažas.

unnamed (3)

Desertui – vanilinis plombyras su grand marnier likeriu, persikai, keptas ananasas ir grikiai. Tai vienas iš nedaugelio atvejų, kai po visos vakarienės gautas desertas nudžiugina. Ežiukas tai morengas, kurio vidus pripildytas vaninilių ledų, po kuriais radome persikų. Labai gerai, nes skonis nenusileidžia vaizdui.

unnamed (4)
Espresso vakarienės pabaigai

Jeigu galėčiau rinktis, tikrai leisčiausi žemyn į restoraną ir patirčiau visą šefo užmanymą su visomis detalėmis ir pasakojimais, kurių man labai trūko viršuje. Man labai patinka išsamesnis papasakojimas, pilna patirtis ir pabendravimas su žmonėmis, kurie labai myli maistą. Iš kitos pusės, tai labai gera alternatyva kai nori spontaniškos, bet geros vakarienės penktadienio vakare arba turi kompaniją, kuri nėra nusiteikusi 2-3 valandų vakarienei. Bet kuriuo atveju Amandus visada yra labai geras pasirinkimas – maža ar pilna versija nesvarbu, svarbu kad už to stovi šefas Deivydas Praspaliauskas, kuris kiekvieną kartą sugeba stebinti ir nudžiuginti.

unnamed (5)
Erdvė

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s