Muros restoranas Pacų rūmuose

unnamed (8)

Muros duris atvėrė šių metų sausio pabaigoje ir greitai turėjo jas užverti dėl visoje šalyje paskelbto karantino. Taip jau atsitiko, kad Pacų rūmuose veikę Nineteen18 ir 14Horses šių metų pradžioje savo veiklą nusprendė tęsti kitoje Vilniaus vietoje, o čia įsikūrė Muros. Pakankamai neįprastas tandemas virtuvėje – idėjinis šefas Liutauras Čeprackas, o idėjas įgyvendina šefas Nikita Vornik. Tai yra viešbučio restoranas, kuris save pristato kaip steakhouse. Ir kaip geram steakhouse priklauso turi dujinį grilių, kuris įkaista iki 1000 laipsnių temperatūros, kas leidžia greitai įvykti Mailardo reakcijai – ant mėsos pasidaro plutelė, o vidus išlieka sultingas.

unnamed (10)

Pacų rūmai yra nuostabi vieta, viešbučio interjeras išskirtinai reto grožio ir natūraliai restoranas esantis čia turi nenusileisti ir išlaikyti kartelę. Muros meniu – pakankamai paprasti ir patikrinti patiekalai – tartarai, steikai, kepta žuvis, aštuonkojis, pasta ir panašiai. Jaučiasi didelis dėmesys kokybei – pradedant nuo ingredientų, įrenginių, arbatos ar kavos pasirinkimo iki interjero, aptarnavimo ir bendros visumos. Kokia laimė, kad mes turime tokį pasirinkimą Vilniuje – noriu einu įdomios degustacinės vakarienės į vieną restoraną, noriu tiesiog gero steiko – eini į Muros ar į kitą steakhouse.

unnamed

Startuojame su duona. Ją kepa desertų deivė Jekaterina Zvonkuvienė. Duonos išvaizda apgaulinga – atrodo pakankamai tvirta, bet viduje debesio minkštumas – su degintu sviestu ir druska tirpsta burnoje.

unnamed (1)

Užkandžiams tartarai. Jautienos tartaras su sūdytu avienos lašinuku, putpelės kiaušiniu, bulvių plaukais, pecorino, lazdyno riešutais ir pomidorų konsome. Lašinukas yra labai labai plonai atpjautas ir jį jau uždėjus ant suformuotos jautienos yra paveikiamas karščiu – kas leidžia lašinukui pasilydyti, bet tartaras neiškepa. Visų pirma – skonis nokautuoja, aišku tam tikrai padeda lašinukas, bet paragavus atskirai mėsos jinai ir viena yra ypatinga. Toliau kalbant apie mėsą labai patiko jos pakankamai stambus supjaustymas. Taip pat buvo labai geras balansas tarp mėsos kaip pagrindinio ingrediento ir papildančių ingredientų – jų skoniai jautėsi, bet labai minimaliai, tiek ir reikėjo.

unnamed (2)

Lašišos tartarui yra naudojama “Label Rouge” lašiša, kuri yra auginama tik Škotijoje ir pasižymi išskirtine kokybe. 1992 metais tai buvo pirmasis produktas, kuris pelnė šį įvertinimą už Pranzūcijos ribų. Puikus lašišos tartaras – labai švelnus pačios žuvies skonis.

unnamed (4)

Po užkandžių atkeliavo įspūdingas wagyu jautienos steikas – jam nieko nereikia, nei padažų, nei daržovių ar kitų garnyrų. Taip, šis kepsnys kainuoja labai daug, bet bent kartą gyvenime jo reikia paragauti. Šiame patiekale susijungė 2 dedamosios, kurių dėka tai tapo pačiu skaniausiu steiku kurį aš esu valgiusi – tai fantastiškos kokybės wagyu jautiena ir dujinis grilius, kuriame kepė šis steikas. Skonį, tekstūrą, minkštumą atsiminsiu ilgam.

unnamed (5)

Dorada buvo kepta orkaitėje ir pabaigta griliuje. Vėlgi – be padažų, be garnyrų ši žuvis buvo nuostabi – labai geras balansas tarp saldumo ir sūrumo. Valgėme su kokybišku extra virgin alyvuogių aliejumi. Pasaka.

unnamed (9)

Desertui – tartaletė su uogomis ir mėtų kremu bei pistacijų ledais. Karštai vasaros dienos man desertas buvo per sunkus – nesinori nei riebaus kremo, nei pačios tartaletės. Kai taip karšta norisi gaivumo ir lengvumo desertuose. Bet kai žinai kas yra atsakingas už šią sritį, tai neabejoju, kad tai tiesiog ne ta diena. Labai noriu grįžti ir paragauti daugiau Jekaterinos sukurtų desertų.

unnamed (6)

Restorano vadovas Simonas, kuris yra sukaupęs nemažą patirtį dirbdamas viešbučių restoranuose labai įdomiai papasakojo apie turistų įpročius. Italai nesvarbu kur jie keliauja dažniausiai jie valgo itališką maistą ir geria itališką vyną, o jeigu įmanoma savo regiono vyną. Jeigu užeisite į itališką užeigą, ten tikrai rasite italų turistų. Amerikiečiai visada giria, liaupsina ir apipila komplimentais – “michelin star experience”, yra super pozityvūs ir malonūs. Keliaujantys kinai viešbučio restorane nori jaustis kaip namie, pvz. gliaudyti saulėgražas   – kinai apsistoja prabangiuose viešbučiuose, kurie toleruoja jų neįprastus norus.

unnamed (7)

Grįžtame prie Muros  – savaitgaliais vyksta Weekend Roast, kurio idėja išsivystė iš angliškos Sunday Roast tradicijos. Kalbant apie ateities planus – bus dar ne viena proga užsukti į Muros – aš jau dabar laukiu kada jie paleis popiečio arbatėlę. Taip pat kuomet jau įsivažiuos po karantino planuoja meniu turėti patiekalų, kurie skirti dalintis – tokių kaip visas keptas paršelis ar Velingtono kepsnys. Jie taip pat turi barą su gerais kokteiliais, išskirtinius vynus ir jaukią kiemo terasą, kur galima paragauti kad ir rabarbarų spritz. Ir nepaisant to, kad save pristato kaip steakhouse turi riešutų kepsnį su lešiais veganams.

Šiuolaikinis, kokybiškas ir tiesiog labai norintis pasirūpinti savo lankytojais restoranas. Leiskite jiems tai padaryti.

 

One thought on “Muros restoranas Pacų rūmuose

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s