Vila Komoda Palangoje

unnamed (3)

Apie šefą Martyną Meidus žinojau kuomet jis dirbo Londone restorane INK ir turėjau tokią mintį, kad norėčiau kada nors apsilankyti pas jį. Dabar tai tapo daug paprasčiau, jis grįžo kurti į Lietuvą turbūt pačiame gražiausiame Lietuvos restorane Vila Komoda Palangoje. Ant kiek jis yra išprotėjęs pamačiau per Lietuvos gastronomijos forumą, kuomet jis su komanda gamino porams dedikuotą patiekalą, kur poras buvo įvairiose formose, gaminimo technikose, konsistencijose. Labai norėjosi paragauti jo kūrybos, kuri pasirodė neįprasta, drąsi ir įdomi.

unnamed (5)

unnamed (16)

Vila Komoda yra nepaprasto grožio rūmai, praeityje priklausę grafams Tiškevičiams. Feliksas Tiškevičius vilą padovanojo savo broliui Aleksandrui, kuris ją naudojo kaip šeimos vasarnamį. Šeima matyt yra šios vietos ašis, apie kurią šiandien taip pat čia sukasi gyvenimas, nes Vilos Komodos dabartiniai šeimininkai taip pat yra šeima – Karolinos ir Martyno. Ir tas jaučiasi kaip tave pasitinka, kaip bendrauja – labiau kaip svečiuose, mažiau kaip restorane. Nėra jokios skubos, viskas vyksta labai maloniu tempu. Vila Komoda yra butikinis viešbutis, taip pat jie turi stogo terasą, ne tik degustacinį meniu, bet ir a la carte bei pusryčius. Progų juos aplankyti tikrai yra.

unnamed (10)

Vakarienę pradedame su kiaušiniu. Ir tai yra labai geras pasirinkimas – kasdienoje mylimas produktas, kuris deja labai retai naudojamas restoranuose, kaip pagrindinis ingredientas. Marinuotas kiaušinis pateikiamas su baravykų emulsija. Labai gražiai susijungia skoniai iš skirtingų šalių virtuvių ir sukuria kažką stebuklingo ir nuostabiai kvepiančio. Labai labai gerai. Šaltas kiaušinis su labai skaniu juodu pirmuoju sluoksniu, skystas trynys ir šilta, labai intensyvaus skonio baravykų emulsija.

unnamed

Toliau ragaujame patiekalą, kuris yra meniu nuo restorano atidarymo pradžios. Kalafijoras lėkštėje atkeliauja kaip pakankamai standi piure – be nieko, tik kalafijoras – grynas skonis, turintis daug jėgos pats iš savęs. Pateikimo metu yra sumaišomi eršketo ikrai su svogūnų laiškų aliejumi ir karštu nugriebtu pienu – tuomet užpilama ant kalafijoro. Labai patinka kai daug dėmesio gauna paprastos daržovės ir jos virsta nuostabių patiekalų svarbia sudedamąja dalimi.

unnamed (2)

Foie gras glazūruota šokoladu patiekiama su klevų sirupo, burbono ir vanilės padažu. Skonių intensyvumas maksimume. Skonių kova. Foie gras konsistencija yra šilko švelnumo, bet skonio jinai turi tikrai daug ir šitoje vietoje tas šokoladas visaip bandė dominuoti – man jo buvo šiek tiek per daug. Šokoladas ir saldus padažas bendrai buvo peržengę nesaldaus patiekalo saldumo ribą. Toks šefo užmanymas labai drąsus, Martynas pasakojo, kad šį skonį labai ilgai nešiojosi galvoje, tą keistą skonį ir nors man buvo per saldu, per intensyvūs skoniai aš džiaugiuosi paragavusi, nes eini išbandyti tai ką sumanė šefas ir tai visada yra pati įdomiausia vakaro kelionė.

unnamed (4)

Marinuotas šalvis su baravykų aliejumi, marinuotais baltaisiais serbentais ir agrastais, marinuota bulvė ir kristalizuota bulvė. Pagrindinis ingredientas yra žuvis, bet lygiavertiškai atrodė ir daržovės. Joms skirta labai daug dėmesio ir tas labai džiugina. Marinuota bulvė? Labai skanu, nors nežinant kažin ar pasakytum, kad tai bulvė. Gaivus ir subalansuotas patiekalas.

unnamed (18)

Bulvių košė (4 kartus trinta), 70% sviesto ir 30% bulvių, su trumais. Šefo Gerdvilo Žalio bulvių košė buvo skanesnė, na bet jis buvo Joël Robushon mokinys, šefo žymaus savo skaniausia pasaulyje bulvių koše. Nesuskambėjo man šis patiekalas, neišgelbėjo net trumai.

unnamed (6)

Šlakis su cukinija, raudona kynva, namine wakame. Žuvies oda atskirta ir padaryta traški. Žuvis sultinga ir atrodo, kad viskas paprasta, bet iš mažų detalių ir susideda šis patiekalas, kuriame labai gražiai atsiskleidė šlakis.

unnamed (7)

Karvelis, bulvės, žirniai, pupos, agurko išrūga su spalvotais nasturtų žiedais. Skonių intensyvumas dažniausiai auga nuo vakarienės pradžios ir suintensyvėja į pabaigą, o čia to nebuvo. Priešingai – labai švelnių skonių patiekalas, tas skonių lengvumas ir natūralumas priminė močiutės gamintą maistą. Paprastumas ir lengvumas. Netikėta.

unnamed (9)

Tapijokos perlai, grietinė, druska, peletrūnų – špinatų ledai ir svarainių traškutis. Wow. Vienas skaniausių ragautų desertų. Daug tekstūrų, nuostabi bendra visuma.

unnamed (8)

Ir pabaigai – balto šokolado sferos su pasiflorų tyre. Dedi visą į burną, prakandi ir pasilieja pasifloros – pakankamai didelis kąsnis, kuris buvo dar ir šaltas. Tai kažkaip ir atgaivina, ir pribudina.

unnamed (14)

Šis pirmas apsilankymas mane pakankamai išmušė iš vėžių – retai kada būna, kad išeini visiškame pasimetime, nesuprasdama kas čia ką tik nutiko 🙂 Ilgai nepradėjau rašyti šios apžvalgos – vis tempiau, nes pati iki galo taip ir visko nesupratau, tik žinau tai, kad noriu dar paragauti Martyno maisto. Jis kitoks ir jis labai geras. Tai yra visiškai must try vieta, turinti ne tik ypatingą šefą, bet ir labai jaukią apgaubiančią aurą. Jeigu reikėtų vienu žodžiu apibūdinti Vila Komodą tai būtų – meilė.

unnamed (17)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s