Pristatymas arba Atsiėmimas | Vilniuje ir Kaune kiekvieną ketvirtadienį, užsisakant ne vėliau kaip antradienį 

Pirkinių krepšelis

Tuščias krepšelis

Tęsti apsipirkimą

Natūraliai saldu

2018 metais išleidome savo pirmąją knygą apie desertus "Natūraliai saldu". Čia sudėjome dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus.

Apie ką ši knyga ir kodėl?

Knyga tik apie desertus – natūralius saldumynus ir atnaujintus klasikinius desertus. Desertai todėl, kad sunku mums be jų gyventi. Jau nuo vaikystės mūsų namuose saldumynų nelikdavo dar tą pačią dieną. Niekada nesuprasdavome kai matydavome draugų namuose ant palangių gulinčius saldainius ar šokoladą :)

Galbūt todėl į jau seniau pasirodžiusius natūralius, dažnai neteisingai sveikais vadinamus saldumynus žiūrėjome labai skeptiškai. Nejaugi natūralūs gali būti skanūs ar netgi skanesni už mums įprastus saldumynus? Pradėjusios ragauti ir eksperimentuoti užtrukome, kol atsirinkome tai, kas iš tiesų skanu, o jau tada įkritome į jų kūrybą tiek, kad parašėme knygą, nes norime pasidalinti savo atradimais. Kad suprasti - reikia paragauti.

Kas yra natūralūs desertai?

Tai yra desertai pagaminti iš natūralių ingredientų – riešutų, datulių, sėklų, kruopų, riešutų sviesto, nerafinuoto kokosų, aliejaus, įvairių uogų, vaisių ir net daržovių. Dažniausiai tai yra nekepti saldumynai, bet mūsų knygoje rasite ne tik juos. Turime ir natūraliai saldžių ledų, šaukštelio desertų, įvairių kepinių, tokių kaip – mėtų ir šokolado keksas, kuriame vietoj miltų naudojame maltus avižinius dribsnius ir migdolus, o vietoj sviesto naudojame obuolių tyrę.

 

Bet tie natūralūs saldumynai vis tiek nėra tokie skanūs kaip įprasti desertai, ar ne?

Ta pati mintis buvo mūsų galvose prieš paragaujant jų – galvojome, kad vis tiek yra kažkoks skonio kompromisas dėl kad jie natūralūs. Ot ir ne! Knygoje esantys desertai yra nepaprastai skanūs.

Klasikiniai desertai yra puikiai pažįstami mums – gamindami ar užsisakę labai gerai žinome kokio skonio tikėtis. Tuo tarpu natūralūs desertai yra pakankamai nauji ir vietos improvizacijoms yra daug. Visada kuriant desertą pats svarbiausias kriterijus mums yra skonis. Gal todėl ir pavyksta sukurti desertus, kurie ir skanūs, ir natūralūs. 

O kuo skiriasi natūralūs desertai nuo sveikų desertų?

Mes tikrai galėtume savo desertus vadinti sveikais, tačiau laikomės nuomonės, kad desertas negali būti sveikas. Juk šiaip tai mums desertų nereikia kad pragyventume. Bet kas tada būtų ?!

O sunku pagaminti desertus iš šios knygos?

Būtent todėl knygą suskirstėme ne pagal desertų tipą, o pagal tai kaip lengva juos pagaminti. Pirmasis skyrius – Lengvas startas, apima pusę knygos desertų, kurie pavyks visiems. Minimalus iššūkis – antrasis knygos skyrius, kuriame esančius desertus pagaminti užtruksi šiek tiek ilgiau, nes dauguma jų kepiniai. Įkvėpimas tobulėti – trečiasis knygos skyrius, kuriame yra keli desertai, pareikalausiantys įgūdžių ir laiko, tačiau net ir jie yra įveikiami, tik nerekomenduotume nuo jų pradėti virtuvės naujokams.

O tai kiek knygoje receptų ir kokie jie?

63 desertai – nuo lengvai pagaminamų veganiškų batonėlių darbo savaitės bėgyje iki dėmesį prikaustančių švenčių ar savaitgalio desertų, tokių kaip mango parfė, žaliųjų citrinų ir avokadų tortas, aviečių, figų ir kardamonų pyragas (galetė) ar natūraliai saldus bananinis ledų tortas su kokosų karamele ir lazdyno riešutais.

Taip pat knygoje rasite naudingų patarimų, ne tik kaip perkant atsirinkti įvairius ingredientus, bet ir kaip pasigaminti juos namuose – naminį šokoladą su pistacijomis ir lifolizuotomis avietėmis, kokosų karamelę, maltus migdolus ir panašiai.

 

Ar sunku gauti desertams reikiamų ingredientų, ar jiems pagaminti reikia specialių priemonių?

Kurdamos desertų receptus rinkomės ingredientus, kurie būtų ne tik įvairūs, nauji ar įdomūs, bet jų būtų ir lengva gauti. Keletą knygos receptams reikiamų ingredientų rasi tik specializuotose, tačiau daugumą – paprastose parduotuvėse. Tuo pačiu principu vadovaujamės ir rinkdamosi priemones, naudojame tai, kas prieinama daugeliui. Iš karto galime pasakyti kad gaminant šiuos desertus tikrai reikės svarstyklių ir blenderio – bet užteks pačių paprasčiausių.

 

O tai tie desertai veganiški?

Taip, dalis knygoje esančių desertų yra veganiški, nes taip gavosi natūraliai. Didžiuojamės veganišku šokoladiniu tortu, kurį testavome gal 100 kartų kol gavome įprasto biskvito tekstūrą. Niekada nepasakytum kad jame nėra nei kiaušinių, nei sviesto.

Knygos gale taip pat yra rodyklė, kurioje desertai suskirstyti pagal tipą – veganiniai, be pridėtinio cukraus, be glitimo ir be laktozės. 

Knygoje esančios nuotraukos - Sarune Zurba Photography

Knygos dizainas - Linh Ly

Knygos antrasis tiražas jau baiginėjasi, todėl jeigu patiko paskubėk įsigyti.