Numan restoranas

as.jpg

Restoranas, kuriame patiko ir tai kas nepatiko. Tai buvo labai graži žmogaus ir jo komandos kūryba. Kūryba lėkštėse. Patirta kai kas nauja ir įkvėpta atradimams.

Džiaugiuosi, kad Numan duris atvėrė būtent Kaune. Mieste, kuriame tiek daug plika akimi nematomos elegancijos, gero stiliaus pojūčio ir savito išskirtinumo. Kaunas turi savo ypatingą aurą, kuri jaučiasi ir Numan restorane. Čia labai jauku, nors padavėjai ir šefas zuja aplinkui ir veiksmo tikrai daug, bet atmosfera yra rami ir be įtampos. Tiek maistą, tiek aptarnavimą ir bendravimą lydi lengvumo jausmas.

Komanda atrodo labai įsitraukusi, kai kiekvienas padavėjas jaučiasi svarbia jos dalimi. Nuoširdus ir paprastas rūpestis, kad tau būtų gerai. Jaučiasi, kad ir jiems čia gerai.

Šefas  atrodo daug kartų ir jau senai peržengęs visas savo komforto ribas. Talentingas kūrėjas, sugebantis įkvėpti ne tik savo komandą, bet ir restorano svečius. Labai aukštos kokybės, kompleksiški ir tuo pačiu sudėtingi patiekalai, tiek naudojamomis technikomis, tiek idėjomis. Žavi estetika ir pateikimo sprendimai lėkštėse. Artimiausias šefas pagal stilių Lietuvoje būtų Deivydas Praspaliauskas.

Skandinaviška virtuvė kartu su pasaulio virtuvėmis. Japoniška ir lietuviška yra dominuojančios iš pasaulio virtuvių. Yra įdomių ir tikrai netikėtų sprendimų. Ir labai labai daug gero maisto.

IMGP0383.JPG
Numan šefas Matas (kairėje) ir jo sous šefas

Interjeras sužavi tik įžengus pro duris. Tobulo nelietuviško grožio. Puikus erdvės užpildymas. Visus indus ir taures norėčiau neštis namo.

Meniu yra trys degustaciniai pasiūlymai – 3 patiekalų/ 6 patiekalų arba pilnas (the whole experience). Mes pasirinkome trečią variantą ir ragausime visą meniu ir dar šiek tiek daugiau, tai ko nėra meniu.

IMGP0359.JPG

Startuojame su eglių spyglių majonezu, kuris buvo išraiškingo skonio, sodrus rūgšties ir nuostabios žalios spalvos. Skrebutis labai trapus, maloniai jaučiasi actas. Puiki pradžia.

IMGP0401
Eglių spyglių majonezas su bulvių ir tapijokos trapučiu, apibarstytu acto milteliais ir pelenais

Pirmas užkandis – daniška Limfjorden austrė su jūros sultiniu ir jūros kopūstais bei keliais lašais citrinos sulčių. Jūros ir jodo kvapas, akmens poskonis.

IMGP0406
Daniška austrė

Antras užkandis – langustas su degintų austrių padažu ir raugintų kriaušių ponzu. Sutirpo burnoje.  Lygiavertis derinys, kai stipraus skonio ponzu neuždominavo langusto.

IMGP0414
Langustas su kriaušių ponzu

Trečias užkandis – lašišos tartaras su krienų pienu ir krapų majonezu. Tai mano favoritas iš užkandžių. Viduje buvo galima rasti ir pamarinuotų svogūnėlių. Daug skonio ir neužgožta lašiša, kuri buvo ypatingai skani.

IMGP0432

Ketvirtas užkandis – rehidratuotas burokas, kuris iš pradžių yra dehidratuojamas, o po to vėl prisotinamas burokėlių karamele. Kartu pateikiama spyglių aliejus, čiobrelis, apelsininė verbena. Labai “chewy”, kad tai burokėlis nesumaišysi, tik konsistencija pirmą kartą tokia ragauta. Prieš patiekiant pasvilina eglės šakeles ir spyglių skonis ne tik su burokėliais, bet ir ore aplink. Valgome su pincetais.

IMGP0438
Burokėlis

Penktas užkandis – kale trapučiai, grietinė, eglių spyglių aliejus. Riebu, trašku ir lengva. Labai įdomu, netikėta ir skanu.

IMGP0446

Porų sriuba su porų aliejumi ir porų pelenais. Švelnaus skonio, kreminė. Apačioje žalias aliejus, smagu valgyti kai jis ten.

IMGP0468
Porų sriuba

Kartu atkeliavo pilkos spalvos pelenų duona, su sviestu ir nasturtomis, pateiktomis ant traškaus tešlos siūlo. Degintas sviestas maišytas su kefyru yra orinis, purus, tik labai išryškėja riebumas, kuris šiek tiek veliasi.

Pirmas pagrindinis patiekalas – kalmaras su midijų grietinėle, raugintais kopūstais, islandišku jūros kopūstu ir nasturtomis. Labiausiai nustebinęs derinys, nesitikėjau kad raugintas kopūstas gali suskambėti vienoje lėkštėje su kalmaru. Nesinori nagrinėti atskirų detalių, norisi visko pakabinti ir pajusti visumą. Kalmaras tobulai minkštas. Lengvai rūgštus ir tuo pačiu švelnaus skonio patiekalas.

IMGP0473
Kalmaras su raugintais kopūstais

Antras pagrindinis patiekalas – keptas kalafijoras, baltas ridikas, deginto sviesto ir grietinėlės emulsija. Riebus ir kartus. Tik atnešus parsklinda kalafijoro kvapas. Iš pagrindinių patiekalų šis buvo mano favoritas. Emulsija dieviško skonio, kuri šį patiekalą paverčia skaniausiu kalafijoru kokį esu valgiusi. Vaizdas lėkštėje taip pat paperka –  beveik permatomas kalafijoro žiedyno griežinėlis, ridiko cilindras.

IMGP0479
Kalafijoras su deginto sviesto ir grietinėlės emulsija

Trečias pagrindinis patiekalas – jautienos antrekotas 5 valandas keptas 53,5 laipsnių temperatūroje. Patiekiamas kartu su topinambų piure, svogūnu keptu porų aliejuje, raugintų brokolių ir česnakų teriyaki padažu bei marinuotais burokėliais. Topinambų piurė – šilkinės tekstūros. Jautiena – minkšta ir sultinga. Padažas – intensyvaus skonio. Labai skaniai mėsiškas ir galingas derinys.

IMGP0503
Jautienos antrekotas

Pirmas desertas – topinambų ledai su rožių žele, obuolių sniegu ir obuolio bei krapų aliejumi. Nesuskambėjo. Labai įdomi ledų tekstūra – turi trapumo. Derinyje dominuoja rūgštis, kuri nužudė visus kitus skonius.

IMGP0512
Topinambų ledai

Antras desertas – duonos ledai su čiobrelių aliejumi. Žemiškas desertas. Skanu, bet ilgam neįstringa.

IMGP0523

Tobulai pabaigai – kava iš Kosta Rikos išvirta su vakuminiu sifonu. Šiuo būdu ruošta kava labai skiriasi nuo mums įprastos kavos, nes ruošiama be tiesioginės kaitros yra maloniai švelnaus kartumo ir labai sodraus aromato. Kavos ruošimo procesas vyksta prie mūsų akių.

Šiame restorane nėra atsitiktinės sėkmės, nes tai yra kruopštaus ir nuoseklaus darbo rezultatas. Čia taip pat nėra atsitiktinių ingredientų ar atsitiktinių gėlyčių ant stalų  – viskas yra su priežastimi ir tai suteikia didelį malonumą, nes niekas netrukdo mėgautis ir patirti nuostabią maisto šventę.

Nekantriai lauksiu sekančio apsilankymo. Buvo nuostabu. Ačiū!

IMGP0547.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s