Jogurtinė panna cotta su braškėmis

IMGP3032.JPG

Itališkas desertas tinkantis vasarai. Panna cotta itališkai reiškia virta grietinėlė, bet kad būtų šiek tiek lengviau – šį kartą maišome su jogurtu. Su panna cotta tinka visos sezoninės uogos. Labai svarbus išvertimo momentas kai indelį šiek tiek palaikome karštame vandenyje – tiek, kad atliptų nuo sienelių, bet ne per ilgai kad nepradėtų leistis :)) Įdėjus skaičiuoti reikia iki 7! 🙂

  • 250ml riebios grietinėlės
  • 200g natūralaus jogurto
  • 60g beržų cukraus
  • 3 lapeliai želatinos
  • braškių

Naudoju beržų cukrų, kuris turi mažiau kalorijų nei įprastas cukrus, bet saldumo labai panašus. Jeigu neturite, galite naudoti įprastą baltą cukrų arba skystą šviežią medų – kuris nežymiai pakeis spalvą ir skonį.

Į puodą supilame grietinėlę su cukrumi ir užverdame. Paverdame kelias minutes ir išjungiame. Dubenėlyje su šaltu vandeniu 5 minutes palaikome želatinos lapelius – pilnai pamerktus.  Išbrinkus, nusunkiame ir sudedame į šiltą grietinėlę. Išmaišome kol ištirpsta. Kai grietinėlė vos vos šilta įmaišome jogurtą. Gerai išmaišius išpilstome į indelius ( 7,5cm skersmens, 4,5 cm aukščio – 6 vnt.) ir dedame į šaldytuvą pilnai atvėsti per naktį.

Prieš patiekiant užverdame vandenį, pilame į dubenėlį, statome panna cottos indelį ir skaičiuojame iki 7. Traukiame ir verčiame į paruoštą lėkštę. Ant viršaus dedame sezonines uogas.

Skanaus!

IMGP3096

IMGP3089.JPG

IMGP3110.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s