„Snickers“ batonėliai

id7b2524

Batonėlis, pagamintas iš natūralių ingredientų, skoniu nė kiek nenusileidžia legendiniam „Snickers“. Datulių karamelėje paskendę skrudinti ir sūdyti žemės riešutai, minkštas riešutų sviesto, kokoso miltų ir klevų sirupo sluoksnis, pasislėpęs po juoduoju šokoladu.

12 BATONĖLIŲ

Pirmam sluoksniui

 • 200 g migdolų sviesto (galima naudoti ir žemės riešutų sviestą)
 • 60 g klevų sirupo
 • 30 g kokosų miltų

Antram sluoksniui

 • 220 g Medjool datulių (be kauliukų)
 • 50 g nerafinuoto kokosų aliejaus
 • 2 arb. š. vanilės ekstrakto
 • 100 g kepintų ir sūdytų žemės riešutų

Glajui

 • 220 g juodojo šokolado (ne mažiau 70 %)

 

 1. Dubenyje sumaišome migdolų sviestą su kokosų miltais ir klevų sirupu.
 2. Gautą masę dedame į metalinę 13 × 13 cm formą be dugno, pastatytą ant nedidelės skardos ar kito lygaus paviršiaus, tolygiai paskirstome, paspaudžiame ir dedame į šaldymo kamerą.
 3. Į didelį trintuvo indą sudedame datules, kokosų aliejų ir vanilės ekstraktą. Viską išsukame iki vientisos, šiek tiek šviesesnės masės.
 4. Datulių karamelę sumaišome su stambiai sukapotais riešutais ir dedame ant pirmo sluoksnio. Laikome šaldymo kameroje bent porą valandų, o geriausia – per naktį.
 5. Virš garų vonelės išlydome juodąjį šokoladą. Ištraukiame formą iš šaldymo kameros, peiliu prie sienelės apipjauname sustingusią masę ir išimame iš formos. Supjaustome pailgomis juostomis, jas dar perpjauname pusiau. Galite pjaustyti ir kaip mažus kąsnelius nes tai tikrai sotus užkandis. Dirbame greitai, nes šokoladu batonėlius geriausia padengti vos ištrauktus iš kameros. Batonėlius apvoliojame šokolade ir dedame ant iš anksto paruošto kepimo popieriaus. Jeigu aplink pribėga daug šokolado, batonėliui šiek tiek apstingus, atsargiai perkeliame jį ant švaraus kepimo popieriaus. Paruoštus batonėlius galite dar apšlakstyti šokoladu ir užberti smulkintais žemės riešutais bet tai tikrai nebūtina.
 6. Laikome šaldytuve. Rekomenduojame suvartoti per 4 dienas

3 thoughts on “„Snickers“ batonėliai

 1. As irgi gaminau siuos batonelius. Prasau patarkit, kaip issukti datules iki vientisos mases. Pas mane jos apsivelia kokosu aliejumi ir sukasi trintuve, o tas tik kaista. Viena jau sugadinau :(. Jos pas mane minkstokos, siandien pirktos parduotuvej. Gal reikia pamirkyt, o gal kokio ypatingo trintuvo.
  Siaip viskas gerai, bet sutrinti datules man tapo issukiu.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s