Stikliai 2019 žiemos meniu

unnamed (8)

Istorija prasidėjo prieš metus – pirmą kartą susipažinus su naujuoju Stiklių šefu Gerdvilu Žaliu. Tuomet man jis pasirodė rūstus, tvirtai teigiantis kad lietuviškos virtuvės identitetas turi gimti Stikliuose.Tai ką tada ragavome buvo pranzūziškos klasikos ir dalies lietuviškų ingredientų derinys. Visa istorija atrodė mažų mažiausiai keista, bet visiems geriems dalykams reikia laiko. Antrasis meniu per praeitų metų Kalėdas buvo dedikuotas skirtingoms technikoms ir tai buvo visiškas wow – aukščiausias meistriškumas. Buvo labai įdomu, nepaprastai konceptualu ir labai prancūziška. Tai ką ragavome praeitą savaitę buvo labiausiai lietuviškas meniu iš visų trijų kartų, bet kartu labai aukštos kokybės ir modernus maistas.

unnamed (1)

Pirmas patiekalas – lietuviška rūkyto upėtakio žuvienė su kopūstais, bulvėmis ir krienais. Kiek daug skonio! Šita žuvienė nuneša prie ežero kranto, kur virš laužo verda šviežia žuvienė, su dūmo kvapu ir pakankamai intensyvia, bet reikiama krienų atsvara. Ypatinga ir išskirtinė žuvienė, kuri giliai įsirašo į atmintį.

unnamed (3)

Antras patiekalas – perlinės kruopos su žieminiais moliūgais, kepintomis moliūgų sėklomis, bei tarkuotomis ančių kepenėlėmis ir spragintais grikiais. Renesansą išgyvenančios perlinės kruopos iš pirmo žvilgsnio atrodančiame paprastame patiekale, bet jis turi jėgos ir labai daug, bet vis dėlto tai nėra patiekalas kurį prisiminčiau ar labai norėčiau jo vėl.

unnamed (5)

Pagrindinis patiekalas – kepta stirnienos nugarinė, su karamelizuotais svogūnais, kadagių sėklų aliejumi patiekiama su garstyčiu padažu. Prie šio patiekalo buvo priderintas Primitivo vynas  ir tai buvo pats geriausias vyno ir maisto derinys tą kartą. Pats patiekalas labai vykęs – mėsa ir minkšta, bet yra ir ką pakramtyti, svogūnai įvairiomis formomis – ir grill svogūnų laiškai, ir ilgai ir lėtai keptas svogūnas, ir svogūnų traškutis – visa tai labai gerai suskambėjo su garstyčių padažu. Tikras žieminis patiekalas.

unnamed (6)

Desertui – žieminis obuoliukas įdarytas marmeladu su itališku morengu ir vaniliniais ledais. Vaikystė ir mamos kepti obuoliai. Šitas meniu žadina prisiminimus arba kuria istorijas valgant – tai yra labai geras ženklas. Obuolys įdarytas marmeladu, padėtas ant morengo, o šalia vaniliniai ledai. Pamirštas, bet geras derinys. Kartais paprasti ingredientai sukuria stebuklą, tačiau šį kartą tai neįvyko.

unnamed (7)

Per pastarąjį mėnesį Stikliuose ir jų aludėje lankiausi kelis kartus ir kuomet dalyvauju kviestiniuose pietuose, kuomet dalyvauja Stiklių savininkas ar savininkai, šefas pasakoja apie savo užmanymus – visa patirtis yra visiškai kitokia, nei kad atėjus į restoraną šiaip ir tas labai liūdina. Ir kuo labiausiai Stikliai skiriasi nuo kitų restoranų yra tai kad jie turi labai gerą istoriją, milžiniškus privalumus, bet juos gali sužinoti tik tiesiogiai, restorane jų niekas nepasakoja. Tau tiesiog atneša maistą ir gerai aptarnauja, bet personalas neperduoda esminės informacijos, patiekalo istorijos ar įdomių detalių – kurie ingredientai yra užauginti Stiklių ūkyje prie Dubingių, gal kažkuris patiekalas buvo kažkada patiektas Hillary Clinton, ar kaip gimė patiekalo idėja. Tai labai stiprina bendrą patyrimą – tu kitaip ragauji patiekalą, kuomet daugiau žinai apie jį.

unnamed (4)

Stikliai atsinaujino savo pagrindinę erdvę, kuri jau iki tol atrodė labai įspūdinga, dabar jinai dar labiau šventiška. Labai verta aplankyti Stiklius, tikrai geras maistas ir nuostabi aplinka. Norisi kad ne tik aplinka stebintų, bet pirmoje vietoje paiimtų maistas ir visos istorijos apie jį. Labai norisi, kad Stikliams pavyktų sukurti pilną ir unikalią patirtį.

unnamed (2)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s