Džiaugsmo džiaugsmai

unnamed

Džiaugsme reguliariai lankomės nuo jų atidarymo ir tai darome dėl to, kad tai tikrai yra vienas geriausių restoranų Vilniuje. Iš visų jis išsiskiria ne tik geru maistu, bet paprastumu ir neapsikrovimu papildomais elementais aplinkoje. Per tuos kartus pastebėta tendencija, kad Džiaugsme yra tobuli užkandžiai, šiek tiek primena ispaniškus small plates – tapas konceptą, tik su lietuviškais ingredientais. Tad šį kartą valgėme tik užkandžius, nes esame pastebėję, kad bent jau mums būtent Džiaugsme užkandžiai visada skanesni nei pagrindiniai patiekalai. Aišku neatsispyrėme paragaut ir desertų 🙂

unnamed (3)

Džiaugsme jaukumą kuria šiluma, ten labai šilta ir gera. Juodas interjeras vieniems labai patinka, kitiems nepatinka – jo nepastebėti neišeina.

unnamed (4)

Startuojame su jų kepta duona, kurioje skaniai jautėsi sūrumas. Kartu – išpurentas sviestas su šiek tiek česnako.

Ragavome 5 užkandžius. Kas buvo visiškai už galimybių ribos, tai kad visų užkandžių, nepriklausomai nuo to kiek jų buvo vienoje porcijoje mums atnešė tiek kiek buvo valgančių žmonių. Taip paprastai gali suprasti jų požiūrį į savo klientus.

unnamed (14)

Pirmasis – ančių taukuose gruzdinti ėrienos pyragėliai , vištienos ir grybų sultinys. Labai daug skonio ir jis intensyvus. Pyragėlio tešla priminė mamos čebureko tešlą – elastinga, plona ir su iškilusiais burbuliukais. Kartu patiekiamas sultinys. Norisi jį ragauti pirmą, kad neatšaltų, bet iš kitos pusės po jo sunku ragauti švelnius, mažiau intensyvius skonius.

unnamed (5)

Antrasis – legendinės starkio spurgos su peletrūnų ir kiaušinių padažu. Jos yra nuo pat restorano atidarymo ir tikrai vertos čia būti. Minkštos ir sultingos, atrodo kaip anglys ir pateikiamos ant anglių. Tešlos juodumas iš sepijų rašalo, kuris priduoda ir papildomo žuviško skonio. Kiaušinių ir peletrūnų padažas – oriškos konsistencijos. Šį kartą po intensyvaus ėrienos pyragėlio buvo sunku pajausti šios spurgos gerumą

unnamed (6)

Trečiasis – vištienos sparneliai įdaryti unguriu ir valgomaisiais danteniais. Netikėta, vištiena buvo rūkyta ir gerai derėjo su švelniu ungurio skoniu.

unnamed (8)

Ketvirtasis – kvietinis krepšelis, ešerio tartare, grietinės kremas, pomidorų želė. Tai buvo keisčiausiai atrodantis užkandis ir pats skaniausias. Švelnus ir gaivus skonis ir visi ingredientai nuostabiai dera tarpusavyje. Tai buvo visiškas džiaugsmas su pasislėpusia spanguole viduje.

unnamed (9)

Penktasis – bulvių šimtalapis, rūkytas jautienos tartare, marinuota strimėlė. Pirmą kartą lankantis Džiaugsme, kartu su starkio spurgomis, ragavome lygiavertiško gerumo jautienos tartare ant kraujinio trapučio – prašau gražinkite jį – jis buvo tobulas. Šitame užkandyje buvo neįprastas kontrastas tarp  karšto šimtalapio ir rūkytos žalios mėsos.

Užkandžiai džiugino, bet yra žinoma, kad mes mėgstame tai kas sūru, trašku ir riebu. Tai 4 užkandžiai iš 5-ių buvo gruzdinti riebaluose ir tas jautėsi. Nesakau, kad taip negali būti, bet norėtųsi dalies gruzdintų, dalies negruzdintų – pusiausvyros.

unnamed (10)

Desertų ragavome tris. Du iš jų – neįprastų skonių ledai – gruzdintos šoninės ir keptų bulvių ledai. Tai buvo labai gerai išreikštų skonių ledai. Šoninės ledai paršiuko formos, jų apačioje buvo tamsus sausainis. Patys ledai labai skanūs, tik klausimas ar jums patinka gruzdinta šoninė su ledais. Pas mus pasidalinimas buvo per pusę.

unnamed (11)

Keptų bulvių ledų skonyje taip pat dominavo keptos bulvės. Kartu pateikiama bulvių traškučiai, orinis medaus irisas, ąžuolo statinėje brandintas obuolių actas.

unnamed (13)

Trečias desertas – varškės spurgos su karamele. Spurgos kaip spurgos, šiltos. Manau daug žmonių mėgsta varškės spurgas ir turbūt daug kas mėgsta karamelę. Ar tai dera tarpusavyje? Mano nuomone nelabai – viskas atrodo per sunkiai.

unnamed (12)

Ėjome, einame ir eisime į Džiaugsmą. Jis tikrai leidžia patirti gerą maistą. Aptarnavimas išskirtinai geras, netgi sakyčiau geriausias kokį esu mačiusi – betarpiškas, bet ne familiarus. Padavėjas išmano ką atneša. Leidžia tau jaustis labai komfortiškai. O jų užkandžiai yra tai apie ką neina pamiršti ir tu nori jų vėl.

unnamed (1)

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s